Опитування та прогнози знову могли недооцінити шанси Трампа на перемогу — The Economist

Поділитися
Опитування та прогнози знову могли недооцінити шанси Трампа на перемогу — The Economist © Flickr/Gage Skidmore
Трамп «показує кращі результати» на виборах, ніж очікувалося, але Байден все ще має більші шанси на перемогу.

Попри те, що опитування прогнозували цілком впевнену перемогу демократа Джо Байдена на виборах президента США 2020 року, з ходом підрахунку голосів все виявилося не так просто, як здавалося. Під час підрахунку голосів Байден не завдав вирішального початкового удару своєму опоненту республіканцю Дональду Трампу, пише журнал The Economist.

Згідно з інформаційними мережами Байден втратив Флориду, штат Огайо і Техас, і відстає від Трампа в Північній Кароліні, що стало досить неочікуваним результатом.

Однак Байден, все-таки, здобув важливу перевагу. На здивування Трампа, демократ здобуває перевагу у штаті Арізона, хоча у 2016 році цей штат активно голосував саме за республіканця.

Виборча гонка зводиться до Середнього Заходу - Пенсільванії, Мічигану та Вісконсіна, як це було у 2016 році, коли Трамп несподівано переміг кандидата від демократів Хіларі Клінтон.

Якщо припустити, що Байден здобуде перемогу в штатах, які активно підтримували Хіларі Клінтон у 2016 році, він міг би цілком розраховувати на впевнену перемогу. За такого розвитку подій, навіть не здобувши переваги в штаті Пенсильванія (чий «вердикт» протягом тривалого часу вважали одним із вирішальних), Байден все ще може перемогти Трампа.

До того ж, США на межі тривалого «судового бою» щодо підрахунку голосів. Байден намагався запобігти будь-якій спробі Трампа проголосити себе переможцем достроково, готуючи своїх прихильників до тривалого процесу підрахунку голосів.

 "Ми вважаємо, що ми готові перемогти на цих виборах ... Вибори не закінчаться, поки не буде підраховано кожен голос", - сказав Байден. Проте Трамп вже фактично намагався оголосити себе переможцем «достроково».

Насправді, зараз важко спрогнозувати, що саме будуть вимагати адвокати Трампа. Швидше за все, прохання Трампа оголосити його переможцем ще до закінчення підрахунку всіх голосів Верховний суд США не підтримає.

Але такі заяви Трампа відображають його надію на те, що призначення судді з республіканськими «нахилами» Емі Коні Барретт до вищої судової інстанції Америки, що призвело до переваги консервативних голосів у суді, дасть республіканцю перевагу, якщо питання про результати виборів все-таки буде вирішуватися в постановою суду.

Гонка за контроль над Сенатом також все ще триває, але надії демократів на здобуття більшості дещо зменшуються. Кандидати в Сенат від Республіканські партії оголошені переможцями в Південній Кароліні, Канзасі, Кентуккі, Міссісіпі та Айові.

Зараз багато західних штатів США повідомляють про те, що поки підрахована недостатня кількість голосів, тому ще зарано говорити про підсумки, однак, важко заперечити те, що опитування все-таки знову недооцінили Трампа.

Байден показав набагато гірші результати, ніж Хілларі Клінтон у Маямі та його передмістях.

Коли президентська гонка все ще триває, єдиними висновками, які можна зробити на цьому етапі, є те, що результат виборів майже напевно не буде відомий, поки підрахунки голосів повністю не закінчаться на Середньому Заході США. Однак, навіть якщо Трамп, на диво, показує набагато кращі «результати» на виборах, ніж очікувалося і попри недооцінку Трампа опитуваннями, здається, саме Байден все ще має більш ймовірні шанси стати новим президентом США, хоча ці шанси вже не такі яскраві та впевнені, як прогнозувалося спочатку, резюмує журнал.

Перед фінальним раундом дебатів між Трампом і Байденом опитування Gallup показало, що 56% американців вважають, що Трамп не заслуговує другого терміну. Історично в США всі кандидати з рейтингом схвалення 50% і вище виграли переобрання, а президенти з рейтингом схвалення значно нижче 50% програвали.

Варто зазначити, що у Байдена були кращі рейтинги перед виборами, ніж у будь-якого претендента на пост президента США з 1936 року.

Детальніше про те, як Трамп може оскаржити результати президентських виборів в Сполучених Штатах, читайте в статті Геннадія Друзенко " Виборчі рифи американської демократії ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі