ООН: «У світі вперше за 20 років зросла кількість людей, які живуть за межею бідності»

Поділитися
ООН: «У світі вперше за 20 років зросла кількість людей, які живуть за межею бідності» © pixabay/frantisek_krejci
Це пов’язано з пандемією  COVID-19.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш  з нагоди міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів, який відзначають 17 жовтня заявив, що  минулого року додатково 120 млн осіб опинилися за межею бідності, інформують"Новини ООН".

Гутерріш підкреслив, що зростання показників злиднів спостерігається вперше за 20 років і це пов'язано насамперед з пандемією, боротьба з якою найбільш негативним чином відбилася на економіках країн світу. 

"Нерівномірне відновлення ще відчутніше збільшує нерівність між глобальною Північчю і Півднем. А тим часом сьогодні, коли солідарність потрібна як ніколи, ми не бачимо її прояву", – зазначив глава ООН.

За його словами, необхідно вести боротьбу на два фронти, борючись з убогістю і нерівністю, і перш за все – з несправедливим розподілом вакцин, яке призводить до подальшого поширення вірусу і продовжує економічний спад.

"Нам треба терміново покласти край цьому, впоратися з борговою кризою і забезпечити, щоб найбільш нужденні країни отримали інвестиції, що дозволяють їм відновитися», –зазначив глава ООН.

Генеральний секретар запропонував конкретні шляхи виходу з ситуації, що створилася, закликавши країни проявляти політичну волю і розширювати партнерські відносини, щоб до 2030 року домогтися соціальної захищеності кожного члена суспільства.

 Гутерріш запропонував вкладати більше коштів у перекваліфікацію трудящих, щоб забезпечити кадри для сектора "зеленої економіки", який зростає. "Ми також повинні інвестувати в гідні робочі місця у сфері послуг з догляду, а це допоможе просунутися на шляху боротьби з нерівністю і забезпечити догляд всім нужденним такої підтримки", – підкреслив він.

Генсек ООН також привернув увагу до становища вразливих груп населення, в тому числі жінок, які в результаті пандемії постраждали більше ніж чоловіки. Гутерріш запропонував надавати адресну допомогу жінкам-підприємцям, боротися з неформальною зайнятістю, а також приділяти більше уваги питанням освіти, соціального захисту, медичного страхування для дітей та охорони здоров'я в цілому і скорочувати розрив у доступі до цифрових технологій.

Раніше Продовольча і сільськогосподарська організація ООН заявила, що за минулий рік проблема голоду в світі виросла переважно через пандемію COVID-19. Торік близько десятої частини населення світу - до 811 млн осіб - страждали від недоїдання. Для порівняння, у 2019 році цей показник становив близько 8,4% від загального населення у світі.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі