Як повідомляє The Times, російський мільярдер Борис Тітов розповів, що щонайменше 10 бізнесменів-втікачів хочуть покинути Лондон. І список їхніх імен вже переданий Кремлю.
"Але цей список ще не остаточний, оскільки ми продовжуємо отримувати заявки", - сказав Тітов, не називаючи, хто серед перших заявників на репатріацію в Росію.
Видання зауважує, що в неділю стало відомо про намір Високого суду Лондона випустити нові ордери на заморозку активів і власності осіб, які володіють статками в Британії вартістю більше 50 тисяч фунтів стерлінгів і не можуть пояснити джерело свого багатства.
Міністр безпеки Великої Британії Бен Воллес пояснив, що він хоче придушити злочинців і корумпованих політиканів, таких як росіяни з драми "МакМафія", яка вийшла в ефір BBC.
Тітов каже, що люди, які хочуть повернутися в Москву, - це ті, "хто у свій час зміг поїхати з Росії і не закінчив у СІЗО". Проти них у рідній країні порушені кримінальні справи, за якими їх досі розшукують.
"Це могло продовжуватися роками і десятиліттями. Деякі люди живуть так вже 20 років і не можуть повернутися додому через відкриті кримінальні справи. Проти них більше немає ніяких звинувачень. Навіть Інтерпол зняв їх з розшуку. Але у Москві справи досі висять над ними", - пояснив Тітов.
Російські ЗМІ повідомляли, що Тітов зустрічався з близько 40 російськими бізнесменами у Лондоні у минулі вихідні. Не відомо, хто з них увійшов у "список репатріантів", а хто ні. Однак, серед учасників зустрічі були колишній голова Trust Bank Ілля Юров і екс-власник "Марта Холдинг" Георгій Трефілов. Вони обоє в фігурують в російському розшуку.
Євгеній Чічваркін, якому належала мережа "Евросеть", підтвердив, що теж брав участь в зустрічі, але запевнив, що ніякі списки там не обговорювали.
"Думаю, це симуляція передвиборчої активності", - сказав він "Эхо Москвы".
Видання нагадує, як 43-річний Чічваркін емігрував в Лондон у 2008 році. В Росії його звинуватили у вимаганні і викраденні. Прокурори закрили проти нього справу в 2011 році. Але в жовтні минулого року він сказав, що за президентства Путіна повернеться в Росію "хіба що в труні".
У свою чергу, Тітов збирається взяти участь у президентських виборах у Росії, які пройдуть в березні. Він розкритикував наміри Високого суду Лондона, заявивши, що це підірве репутацію британської столиці, яка стала притулком для заможних іноземців.
"Ця нова форма поводження з мешканцями країни - дуже поганий сигнал. Він говорить, що британські політики почали розігрувати зовсім нову політику, почали боротися проти багатства. Тому країна втратить статус небес для багатих"6 - сказав російських олігарх-утікач.
Антикорупційні активісти в Британії кажуть, що колишніх чиновинків Росії і Азербайджану в Лондоні чекають більші проблеми, ніж опонентів Кремля.
Як повідомлялося, 30 січня Міністерство фінансів США опублікувало "кремлівську доповідь". У списку опинилися 210 осіб – 114 чиновників і парламентарів та 96 "олігархів" - "наближених" до президента Росії Володимира Путіна.
Президент РФ Володимир Путін назвав публікацію доповіді "недружнім актом" і заявив, що за кожним з тих, хто потрапив у цей перелік, стоять звичайні росіяни. Таким чином, на його думку, у список внесли все населення країни. У Раді Федерації РФ публікацію "кремлівської доповіді" прирівняли до розриву дипвідносин.
Про можливі наслідки "кремлівської доповіді" читайте в матеріалі "Дзеркало тижня. Україна" "Кремлівська доповідь": чого очікувати оточенню Путіна?".