Міністерство США оприлюднило незасекречену частину "кремлівського звіту", який пізно ввечері представили Конгресу Сполучених Штатів. До списку потрапили 210 осіб, наближених до Володимира Путіна, зокрема, 114 російських політиків та 96 олігархів.
Прізвища у списку розділені на 4 частини: "Президентська адміністрація", "Кабінет міністрів", "Інші високопоставлені політичні лідери" та "Олігархи".
У перший список потрапили, зокрема, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, глава президентської адміністрації Андрій Вайно та його перший заступник Олексій Громов, а також помічник президента Владислав Сурков.
В урядовий список потрапили всі члени російського уряду, зокрема, Дмитро Медведєв, Ігор Шувалов, Аркадій Дворкович, Сергій Лавров, Юрій Трутнєв.
В розділ "Інші високопоставлені політичні лідери" потрапили Валентина Матвієнко, В'ячеслав Володін, Сергій Наришкін, Олександр Бастрикін, Сергій Собянін. Також до цього списку віднесли керівників російських держкомпаній, наприклад, "Роснефти" і "Газпрому" Ігоря Сечіна і Олексія Міллера.
В розділ "Олігархи" потрапили, зокрема, Алішер Усманов, Роман Абрамович, Сулейман Керімов, засновник і глава "Лабораторії Касперського" Євген Касперський, співвласник "Альфабанку" Петро Авен, основний власник "Сєвєрсталі" Олексій Мордашов, основний власник Магнітогорського металургійного комбінату (ММК) Віктор Рашников тощо
У документі прописано, що до фігурантів розділу "Олігархи" віднесені ті, чиї статки, згідно з надійними джерелами, оцінюються в $ 1 млрд і більше.
Як повідомлялося раніше, потрапляння до цього списку не означає, що Сполучені Штати автоматично введуть проти нього санкції. Проте ризик потрапити під санкції для фігурантів списку вище зростає.
Повідомлялося, що критики путінського режиму давали поради Міністерству фінансів США з приводу того, кого варто внести у список російських олігархів, пов'язаних з Кремлем. Таким чином, вони намагаються тиснути на систему.
За інформацією видання Bloomberg, троє опонентів контактували з американськими чиновниками через колишнього координатора Держдепартаменту США з питань санкцій Деніела Фріда. Саме він запропонував ідею скласти список російських олігархів колишнім колегам.
Натомість, у Росії назвали публікацію "кремлівського звіту" спробою США вплинути на майбутні президентські вибори в РФ.
Нагадаємо, 26 січня США оприлюднили розширений список осіб і організацій Росії, а також окупованих територій України, на яких поширюються санкції.
Зокрема, до санкційного списку потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, компанія олігарха часів Януковича "Газ-Альянс", що належить Сергію Курченку, та російські компанії "Технопромекспорт" і "Силові машини", які займалися поставками турбін Siemens до окупованого Криму.