Однак реальні мотиви Кремля, які криються за цим рішенням, більш стратегічні. І останні його маневри не варто розглядати як кінець російського втручання в Сирії чи імперіалістичних амбіцій.
Про це на сторінках USA Today пише експерт American Foreign Policy Council Александр Верман. Він додає, що історія Росії рясніє "нападами" лихоманки експансіонізму. З часів Катерини ІІ російські правителі дотримуються послідовного плану в зовнішній політиці, який передбачає нарощення військової сили і захоплення регіонів на зразок Криму, України і Кавказу. Москва історично намагається добитися повного домінування в Чорному морі, щоб зробити його своєю точкою опори у боротьбі за інтереси в Середземномор'ї. На думку автора, сьогодні у підходах Кремля нічого не змінилося.
З кінця Холодної війни Росія постійно намагається розширитися на захід і використовує регіональні кризи, щоб встановити свій політичний, стратегічний вплив на країни, які колись були сателітами Москви.
На думку автора, результати говорять самі за себе. Кремль розмістив війська в Придністров'ї, окупувавши частину Молдови. Він відправив балістичні ракети "Іскандер" і 10 тисяч солдатів у Калінінград, щоб тиснути на Балтію. Російські війська фактично окупували Абхазію і Південну Осетію у Грузії. А нещодавно анексували український півострів Крим.
Тепер, захопивши військово-морські бази в Бахчисараї і Новоозерному, а також військово-повітряну базу в Новофедорівці, Росія близька до мети зміцнити свою військову присутність в Чорному морі. Вона почала оновлювати свій чорноморський флот, тим самим розширюючи свої можливості в регіоні. Все це в сукупності з відправкою балістичних ракетних систем в Крим дало Москві те, що командувач силами НАТО в Європі Філіп Брідлав називає стратегією "блокування" у Чорному морі.
І тепер Росія береться за Середземномор'я. Кремль нещодавно підписав угоду з Кіпром про те, що російські кораблі будуть мати доступ до кіпріотських портів. Крім того, російська сторона почала будувати і оновлювати чотири різні військово-морські і повітряні бази на узбережжі Середземного моря в рамках в своєї сирійської авантюри.
Московський відбиток на Сирії тим часом стає все більш суттєвим. Кремль витратив мільйони доларів на підтримку свого союзника Башара Асада. Але він зміг також зробити значно більше для себе самого. Маленька військова база в Тартусі тепер стала потужним пунктом, де базуються 1,7 тисяч солдатів. Військово-повітряна база в Латакії досі розвивається.
Автор нагадує, що з лютого російські літаки бомбардували опозиційні сили Сирії по 60 разів щодня. І цю активність, на його думку, варто розглядати в під правильним кутом. Це не тимчасова допомога виснаженому союзнику, а частина широкомасштабної стратегії Росії, націленої на збільшення присутності у Середземномор'ї. І Москва продовжує втілювати свій план попри плачевний стан своєї економіки через обвал цін на нафту і західні санкції.
Для того, щоб закінчити війну в Сирії потрібно ще багато чого зробити. Але це не входить в плани російського керівництва, на відміну від захисту своєї військової інфраструктури і політичного впливу на Середземноморський регіон. І саме тому Росія планує зберегти на сирійській території свої військові бази і війська, кількість яких вона тримає у секреті. Іншими словами, Росія нізвідки не збирається виходити.
Інформаційна агенція Reuters повідомляла, що Росія направляє до Сирії більше військового вантажу, ніж виводить назад. Росія має намір активно підтримувати свою військову інфраструктуру в Сирії, щоб постачати сирійську армію, і щоб забезпечити собі можливість швидкого нарощування сил у разі необхідності.
28 березня начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов оголосив про завершення кампанії з виводу основного угруповання оперативно-тактичної групи із Сирії. В даний момент, з країни виводяться лише допоміжні підрозділи та техніка забезпечення.
Як раніше писало видання Times, Росія готується розширити свою військову присутність в Сирії, вона відкриває другу авіабазу і готується до збільшення кількості бойових літаків. Подібну оцінку висловили аналітики Stratfor, посилаючись на супутникові знімки бази ВПС в Латакії і бази ВМС в Тартусі. Зокрема, дані знімки демонструють, що РФ не тільки розширює інфраструктуру та об'єкти бази в Латакії, але і розгортає там нові сили. Згідно інформації Stratfor, Росія перекинула на авіабазу в Латакії вертольоти Мі-28 і Ка-52.