Очікується деградація російської техніки та її збройних сил – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Юрій Кирпичов пояснив, чому згодом російське озброєння деградує.

Найсучасніша зброя РФ залежить від імпортних деталей, а сама країна-агресорка через санкції більше не може виготовляти та обслуговувати озброєння, критично важливе для війни. Тому очікується деградація російської техніки та її збройних сил, пише Юрій Кирпичов у своїй статті для ZN.UA «Не просто перемога України: навіщо потрібна науково-технічна деградація Росії».

«Західні санкції та викликане ними обмеження імпорту призвели до розриву виробничих і технологічних ланцюжків, але російська індустрія високих технологій критично залежить від імпортних комплектуючих, броні, компонентів, програм тощо. В електроніці, верстато- та приладобудуванні імпортозалежність досягає 60-90% і це швидко позначилося на здатності випускати сучасну зброю», – пише автор.

Кирпичов наводить приклад, що за час війни в Україні російська армія витратила дві третини свого арсеналу високоточних ракет. Наразі, за даними міністра оборони України Олексія Резнікова, у країни-агресорки залишилося 609 ракет різних типів. До війни РФ їх було 1844: 900 ракет для комплексів «Іскандер» (залишилося 124), 500 «Калібрів» морського базування (зараз 272) і 444 крилатих ракети типу Х-101 і Х-555 повітряного базування (залишилося 213). Постає питання, невже за вісім місяців оборонка не могла компенсувати витрати? Так, не зуміла, зазначає автор.

Кирпичов звернув увагу, що західні спецслужби та експерти підтверджують дані Резнікова, і вони не раз заявляли, що Росія має проблеми з виробництвом новітніх систем озброєння, для яких потрібна сучасна електроніка. Зокрема, директор Центру урядового зв'язку Великої Британії Джеремі Флемінг заявив 10 жовтня, що в РФ закінчуються боєприпаси. З такою заявою він виступив після того, як Росія завдала масованого удару по цивільних об'єктах та інфраструктурі України.

Водночас Флемінгу вторить заступник міністра фінансів США Уоллі Адейомо, який заявив, що Росія більше не може виробляти та обслуговувати озброєння, критично важливе для війни, її ВПК зазнає нестачі, зокрема, мікроелектроніки. За словами Адейомо, два найбільші виробники мікроелектроніки змушені зупинити виробництво через брак критично важливих закордонних компонентів. Тому очікується подальша деградація російської техніки та її збройних сил загалом. Найсучасніші озброєння Росії залежать від іноземних компонентів: крилаті ракети, бомбардувальники Ту-22, підводні човни, система ППО «Нудоль» та зенітні радари, танки Т-80 та Т-90 та ін.

Юрій Кирпичов також звернув увагу на російські танки. Зокрема, до цехів 103-го Бронетанкового ремонтного заводу (Забайкалля) надійшли старі танки Т-62, які давно знято з озброєння. Завод отримав трирічне держзамовлення на ремонт та модернізацію 800 танків. Їх хочуть оснастити сучасною електронікою та покращити бронезахист. Основними бойовими одиницями армії були танки Т-72 і Т-80, але пишуть, що Т-62 легші в обслуговуванні, нижчі за експлуатаційні витрати, вони простіші у навчанні екіпажів. Але головна причина їхнього використання, звичайно, в іншому: сучасні танки спалені та кинуті в Україні, а компенсувати втрати промисловість не в змозі.

Принагідно повідомляється про модернізацію самого заводу – закуповуються нові верстати, «хоча цілком нормально функціонують і верстати виробництва 30-х років». Щоправда, у кого закуповуються сучасні верстати невідомо. Адже імпорт такого специфічного обладнання припинився, а частка вітчизняних верстатів, пресів та ін. в обладнанні, що купується заводами в 2021 році, становила всього лише від 20% до 32%, комплектуючих до них 15%, промислових роботів 6%. Однак і тут через припинення імпорту виробництво різко скоротилося.

«Замкнене коло, з якого немає виходу. Мобілізація вбила останні надії та розвинути власну виробничу базу не вдасться, оскільки країну залишили сотні тисяч найтямущіших фахівців, а ще сотні тисяч загребли на фронт. Так що Росія надовго, швидше за все, назавжди залишиться без гострих науково-технологічних рогів, і світ нарешті зітхне з полегшенням», – додав Кирпічов.

Юрій Кирпичов переконаний, що головне – не просто перемога України над Росією. Необхідно також послабити Росію настільки, щоб вона не могла загрожувати сусідам і всьому світу. Це означає демілітаризацію, денуклеаризацію та дефашизацію. Про демократизацію теж говорять, але більше для проформи, бо мало хто вірить, що це можливо. Однак до цього переліку також необхідно додати і десаєнтифікацію Росії – позбавлення надто агресивної країни гострих науково-технологічних рогів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі