Обама розкрив плани США щодо Сирії: військовий удар відкладено, але не скасовано

Поділитися
Обама розкрив плани США щодо Сирії: військовий удар відкладено, але не скасовано Барак Обама розповів американцям, як і чому США будуть атакувати Сирію
Президент США у зверненні до нації визнав, що Америка не повинна бути "світовим жандармом", але пояснив, що тільки "обмежений удар може змусити диктатора Асада поміркувати двічі перед тим, як знову застосувати хімічну зброю".

Президент США Барак Обама у зверненні до нації пояснив, чому Америка збирається відреагувати на застосування хімічної зброї в Сирії і якими будуть його подальші кроки.

За словами Обами, Сполучені Штати не мають наміру втручатися у громадянську війну у Сирії і проводити там наземну операцію, але продовжать тиск на сирійську владу і будуть готові завдати "обмеженого удару", якщо дипломатичні зусилля щодо врегулювання конфлікту (зокрема, реалізація запропонованого Росією плану передання хімзброї Сирії під міжнародний контроль) не увінчаються успіхом. Обама наказав військам залишатися в повній бойовій готовності, але попросив Конгрес відкласти голосування з сирійського питання до рішення Радбезу ООН.

Обама підкреслив, що втрутитися в події у Сирії Вашингтон змусила хімічна атака у передмісті Дамаска, що відбулася 21 серпня, яка призвела до загибелі понад тисячі осіб, у тому числі сотень дітей. За його словами, військове втручання в даному випадку необхідно, щоб подібне не повторилося.

"Ніхто не заперечує, що хімічну зброю в Сирії було застосовано. Світ бачив тисячі відео і фотографій, які свідчать про атаку. І гуманітарні організації повідомляли про госпіталі, переповнені людьми з симптомами отруєння газом", - сказав він, цитує Бі-бі-сі.

"Ми знаємо, що режим Башара Асада несе відповідальність за ці атаки. У дні, що передували 21 серпня, як нам відомо, прихильники Асада готувалися до атаки в районі, де вони розпорошили зарин. Вони роздали маски своїм військовослужбовцям, вони випустили ракети з територій, які були підконтрольні режиму, в 11 передмістях, звідки режим намагався вигнати сили опозиції", - додав президент США.

При цьому Обама у черговий раз акцентував увагу на тому, що нога американського солдата не стане на сирійську територію, а сам він віддає перевагу мирному вирішенню проблеми.

"Я не направлю війська до Сирії, удар буде обмеженим. Тільки Америка своїм обмеженим ударом може подати сигнал Асаду. Обмежений удар по Сирії може змусити диктатора Асада поміркувати двічі перед тим, як знову застосувати хімзброю", - сказав Обама.

Він також повідомив, що віддав наказ збройним силам дотримуватися нинішньої стратегії та продовжувати тиск на сирійського президента, залишатися у повній бойовій готовності і бути готовими вжити відповідних дій, якщо дипломатичні зусилля не увінчаються успіхом.

ТАКОЖ: Сирія прийняла пропозицію Росії передати хімзброю під міжнародний контроль

Обама пообіцяв розглянути пропозицію Росії про передання хімічної зброї у Сирії під міжнародний контроль, додавши, що спочатку треба перевірити, наскільки реально втілити це у життя. "Поки рано говорити, чи буде успішною ця пропозиція", - сказав він.

"Я направляю держсекретаря Джона Керрі зустрітися у четвер (12 вересня) з його російським колегою (Сергієм Лавровим), і я продовжу дискусії з президентом (Росії) Володимиром Путіним", - заявив Обама.

Американський лідер погодився з тим, що США не повинні бути "світовим поліцейським".

"Я витратив 4,5 роки на те, щоб покласти кінець війнам, а не починати їх", - заявив Обама, додавши, що після Іраку і Афганістану він зрозумів: ідея військових операцій не популярна в суспільстві.

"Америка - не світовий жандарм, але ідеали США, їхні принципи, національна безпека опинилися під загрозою у Сирії", - резюмував президент.

Нагадаємо, запропонований Москвою план взяти сирійську хімічну зброю під міжнародний контроль викликав бурхливі дебати в ООН. Великобританія, США і Франція заявили про необхідність внесення до резолюції положень про точні терміни реалізації цих заходів і наслідків у випадку відмови від їхнього виконання.

Сирія погодилася на російську пропозицію передати свої запаси отруйних речовин.

Після цього Франція оголосила про намір внести до Ради Безпеки ООН резолюцію, що забезпечує гарантії здійснення Дамаском взятих на себе зобов'язань щодо хімічного роззброєння.

Проект резолюції містить заклик до Сирії визнати публічно факт володіння хімічною зброєю, помістити її під міжнародний контроль і приступити до її ліквідації.

Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон заявив, що ця резолюція має на меті домогтися того, щоб російська пропозиція не стала відволікаючим маневром.

Проте Росія відкидає французький проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо Сирії, згадування 7-го розділу Статуту ООН, що передбачає застосування сили, повідомив глава МЗС Росії Сергій Лавров.

Лавров також заявив, що Москва запропонує свій проект декларації, що підтримує передання сирійської хімічної зброї під міжнародний контроль. !zn

Читайте також:

Сирія заявила про готовність припинити виробництво хімічної зброї та приєднатися до конвенції про його заборону

Євросоюз привітав план Росії щодо хімічного роззброєння Сирії

Військовий удар по Сирії коштуватиме США десятки мільйонів доларів

Обама наказав Пентагону розширити список цілей у Сирії і залучити до операції ВПС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі