NYT: Не важливо, що саме говорить Путін, головне, що він це взагалі робить

Поділитися
NYT: Не важливо, що саме говорить Путін, головне, що він це взагалі робить © Офіційний сайт Кремля
В останніх публічних виступах російського лідера важливі зовсім не слова, оскільки це була здебільшого брехня, а його очевидна потреба в демонстрації, що він все ще контролює ситуацію.

В п’ятницю ввечері, все ще відповідаючи на запитання після прес-конференції, яку його прес-секретар намагався закінчити, Владімір Путін чітко дав зрозуміти, якою він бачить правду.

«Ви не можете вірити нікому, крім мене», - сказав він журналістам російських державних ЗМІ.

Це була відповідний кінець тижня, впродовж якого Путін був дуже зайнятий будівництвом свого бачення реальності в часи, коли російська перемога у війні проти України здається малоймовірною, як ніколи, - пише New York Times. В марафоні публічних виступів, які почалися в понеділок з поїздки по пошкодженому Кримському мосту, Путін говорив про ядерну доктрину, обмін в’язнями зі США, про «польський реваншизм» і «дуже жорстокі практики» європейських зоопарків. У середу Кремль опублікував тригодинне відео зустрічі Путіна з членами «ради з прав людини». У четвер з’явилося відео, на якому російський автократ обіцяє, що буде й далі атакувати Україну. При цьому він був дуже веселим з келихом шампанського в руці, тож деякі оглядачі допустили, що він п’яний. В п’ятницю під час прес-конференції на полях саміту в Киргизстані російський президент заперечував, що російське вторгнення в Україну зіштовхнулося з проблемами.

«Спецоперація йде за планом, у нас там все стабільно. Там сьогодні немає жодних питань чи проблем», - сказав Путін.

Видання зауважує, що здебільшого російський автократ повторював свої старі слова. І здебільшого це була брехня. Щодо України він визнав, що «нам доведеться домовитися про угоду», щоб зупинити війну, при цьому не давши жодних натяків на те, чи готовий він поважати український суверенітет. Підтверджуючи обмін американської зірки баскетболу Брітні Грінер на російського торговця зброєю Віктора Бута, Путін сказав, що Росія «не відмовиться від продовження такої роботи в майбутньому».

«Однак, низка його виступів була по-своїй суті вже сигналом про те, що президент попри економічний спад через тиск санкцій і надзвичайні військові втрати Росії намагається демонструвати, що він здоровий, пильний і досі все контролює», - пише видання, зауважуючи, що пожвавлення активності Путіна сильно контрастує з листопадом, коли за 10 днів він лише один раз з’являвся на публіці. І Кремль не пояснив, чому так сталося.

«Він просто демонструє російським владним колам, що він продовжує контролювати ситуацію. Коли Путін багато говорить, не дуже важливо що саме він каже», - сказав професор політології Європейського університету в Санкт-Петербурзі Грігорій Голосов.

New York Times погоджується, що коментарі Путіна цього тижня здебільшого викрили його зацикленість на власній пропаганді. У середу під час відео-конференції з підібраною для нього «радою з прав людини», він відповідав на питання про те, як поводяться з росіянами в Європі. Путін говорив, що «націоналістичні елементи в Польщі» нібито «мріють» захопити частину заходу України, повторюючи безпідставні твердження, які озвучили його розвідники тиждень тому. Потім російський автократ взявся критикувати зоопарки.

«В деяких західних країнах тварин в зоопарках вбивають на очах у дітей, забивають їх тощо. Це абсолютно не відповідає нашій культурі, культурі народу Російської Федерації», - говорив він.

Таким чином Путін повторив повідомлення одного з підконтрольних Кремлю телеканалів про те, що в зоопарку Копенгагена в 2014 році було прийняте рішення вбити жирафа через ризик близькоспорідненого схрещування.

«Це був приклад того, як Путін намагається використати будь-які аргументи, які тільки може, щоб посилити антизахідні настрої в російському суспільстві», - йдеться в статті.

Але в автократії Путіна саме його слова дають найкращу підказку про російську політику. Цього тижня він не подав жодного натяку на сумніви в своїх рішеннях, повторюючи порівняння себе з Петром I, які він вперше озвучив в червні.

«Той факт, що є нові території - це вагомий результат для Росії, це серйозно», - сказав Путін, самовдоволено посміхаючись в середу під час розмови з «радою з прав людини». І це попри те, що російська армія якраз втрачає контроль над окупованими регіонами.

«Петро I вже воював за доступ до Азовського моря», - додав російський автократ, вказуючи на південно-східне узбережжя України, яке окупували російські війська.

Наступного дня Путін роздав «золоті зірки» військовим офіцерам в Кремлі. На додачу до відео з його промовою був також опублікований короткий ролик про те, як російський автократ вів невимушену розмову з військовими за келихом шампанського. На цьому ж відео від виправдовував російські обстріли української енергетичної інфраструктури тим, що нібито Київ «почав перший», коли завдав удар по Кримському мосту. Деякі користувачі в соціальних мережах засумнівалися, чи правильно Кремль зробив, що опублікував це відео. Оскільки в основі іміджу Путіна лежить самоконтроль і тверезість. А на відео він здається п’яним. Але Голосов пояснює, що для політологів Кремля публікація відео, на якому автократ усміхається і поводиться розслаблено, має велике значення.

«Путіну потрібно показати суспільству, що все йде добре. Що він здатен з задоволенням говорити про те, що відбувається», - пояснив експерт.

Втім, російському автократу також варто пам’ятати про глобальну аудиторію. В п’ятницю він говорив про «зміни» в російській ядерній доктрині, попередивши, що Росія може переосмислити свої погляди і допустити превентивний ядерний удар. За його словами, американська політика може вимагати навіть більш агресивної позиції. Втім, Путін залишив питання відкритим, як він це зазвичай робить, додавши: «Ми лише думаємо про це».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі