На північному заході Китаю зафіксовано новий спалах COVID-19. Щоб не допустити поширення коронавіруса, влада ввела карантин на території з населенням 108 млн осіб, повідомляє Bloomberg.
Карантинні обмеження з 18 травня діють у провінції Цзілінь і Ляонін. Центром нового спалаху захворювання називають міста Шулань і Цзілінь – адміністративний центр однойменної провінції.
Влада КНР припускає, що коронавірус до цього регіону могли занести люди, які повернулися з Росії: провінція Цзілінь межує з Приморським краєм РФ.
У містах на час карантину обмежили рух громадського транспорту, закрили в'їзди-виїзди з міст, а мешканцям – заборонили залишати будинки без дозволу. У Шулані звільнили шістьох чиновників, включаючи керівника міського комітету Комуністичної партії КНР.
Випадки інфікування коронавірусом у Цзіліні було зафіксовано два тижні тому. За даними на 18 травня, COVID-19 діагностували 34 мешканцям Цзіліня. У сусідньому Ляоніні виявили трьох інфікованих.
Доктор Чжун Наньшань, старший медичний радник уряду КНР, напередодні підтвердив наявність загрози другої хвилі пандемії, так як у більшості китайців немає імунітету до коронавирусу.
Нагадаємо, 3 травня розвідки США, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, Канади оприлюднили спільну доповідь, в якій йдеться про відповідальність КНР за поширення коронавіруса SARS-CoV-2. Офіційний Пекін приховував інформацію про те, що коронавірус передається від людини до людини, забороняв передавати зразки SARS-CoV-2 західним вірусологам, репресував лікарів, які намагалися привернути увагу до нового захворювання.
Автори доповіді не дійшли згоди щодо місця зародження пандемії. Австралія вважає, що вірус почав поширюватися з ринку диких тварин у Вухані, США наполягають: це був витік з інституту вірусології.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що має докази витоку коронавірусу. Білий дім наказав спецслужбам розслідувати всі повідомлення про випадки зараження, дослідити супутникові знімки та інші дані, щоб встановити, чи приховували Китай і ВООЗ інформацію.
А державний секретар США Майкл Помпео звинуватив Всесвітню організацію охорони здоров'я в тому, що вона не впоралася з підкоренням пандемії. 15 квітня Сполучені Штати заявили про припинення фінансування ВООЗ.
Своєю чергою Китай заявляв, що коронавірус привезли до країни саме з території США. Докладніше про вплив пандемії на розстановку сил на міжнародній арені читайте у статті Сергія Корсунського "Геополітика пандемії" для ZN.UA.