Опубліковано доповідь про відповідальність Китаю за пандемію коронавірусу

Поділитися
Опубліковано доповідь про відповідальність Китаю за пандемію коронавірусу Китайські вчені продовжують вірусологічні дослідження © Київська ОДА Facebook
Владі Піднебесної було відомо про ризики пандемії наприкінці грудня 2019 року. Але замість профілактики поширення інфекції сили були кинуті на боротьбу з інформацією.

Після появи перших хворих із симптомами нового коронавірусу COVID-19 Китай робив все можливе для того, щоб приховати інформацію про вірус, йдеться в доповіді, підготовленій неформальним об'єднанням розвідок п'яти держав, відомим як Five Eyes (США, Велика Британія, Австралія, Нова Зеландія, Канада).

У доповіді, опублікованій британським виданням The Daily Telegraph, йдеться, що вона може стати основою судового позову проти Китаю.

Автори доповіді вважають, що тиск на лікарів і вчених, які повідомляли про новий вірус, і свідоме знищення зразків в лабораторіях, можна кваліфікувати як халатність Піднебесної, яка коштувала світу величезних втрат і десятків тисяч життів.

Владі Китаю було відомо, що вірус може передаватися від людини до людини, ще на початку грудня 2019 року. Попри це, Китай заперечує такий тип передачі до 20 січня 2020, йдеться у доповіді.

31 грудня з пошукових систем були вилучені запити: "SARS variation", "Wuhan Seafood market" і "Wuhan Unknown Pneumy". 1 січня ринок у Вухані закрили без пояснення причин і провели дезінфекцію.

Одразу два органи влади – Комісія охорони здоров'я провінції Хубей і Національна комісія охорони здоров'я Китаю – зобов'язали лабораторії припинити дослідження нових видів вірусів, а зразки перевезти в інші лабораторії або знищити без оприлюнення даних про нову інфекцію.

2 січня поліція міста затримала вісьмох лікарів, які відкрито говорили про можливий спалах нового вірусного захворювання. Одним з тих, хто попереджав про пандемію, був вуханьский офтальмолог Лі Веньлян. Він помер, заразившись коронавірусом від однієї зі своїх пацієнток.

24 січня Пекін заборонив Вуханьському інституту вірусології передавати західним ученим живі зразки нового коронавірусу для вивчення і розробки вакцини.

У доповіді також особлива увага приділяється роботі групи доктора Ші Чженлі з Вуханьського інституту вірусології. У 2013 році вірусологи працювали з послідом кажанів роду підковоносів із китайської провінції Юньнань. З нього виділили близько 50 зразків вірусів, згодом було встановлено, що один з вірусів на 96% подібний до вірусу SARS-CoV-2, який спровокував пандемію захворювання COVID-19.

У березні 2019 року вчені опублікували в журналі Viruses роботу під назвою "Bat Coronaviruses in China", в якій наполягали на важливості вивчення вірусів, переносниками яких є ці ссавці.

Вірусологи наголошували, що летючі миші можуть стати причиною пандемій, аналогічних тим, які були викликані вірусами SARS (атипова пневмонія) і MERS (близькосхідний респіраторний синдром). Отже, вченим необхідно грати не випередження.

У 2006 році доктор Ші Чженлі працювала в Австралії у межах співпраці Вуханьського інституту з Центром з вивчення здоров'я тварин CSIRO, мала доступ до лабораторій четвертого (вищого) рівня.

Незважаючи на заклики західних колег припинити дослідження, доктор Ші не зупиняється, заявляючи, що зараз її робота важлива як ніколи.

Автори доповіді не дійшли згоди щодо місця зародження пандемії. Австралія вважає, що вірус почав поширюватися з ринку диких тварин у Вухані, США наполягають: це був витік з інституту вірусології.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що має докази витоку коронавірусу. Білий дім наказав спецслужбам розслідувати всі повідомлення про випадки зараження, дослідити супутникові знімки та інші дані, щоб встановити, чи приховували Китай і ВООЗ інформацію.

А державний секретар США Майкл Помпео звинуватив Всесвітню організацію охорони здоров'я в тому, що вона не впоралася з підкоренням пандемії. 15 квітня Сполучені Штати заявили про припинення фінансування ВООЗ.

Своєю чергою Китай заявляв, що коронавірус привезли до країни саме з території США. Докладніше про вплив пандемії на розстановку сил на міжнародній арені читайте у статті Сергія Корсунського "Геополітика пандемії" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі