Новий уряд Німеччини задекларував інше ставлення до України та Росії в своїй коаліційній угоді

Поділитися
Зникли тези про «добрі відносини» та «близьку співпрацю для захисту миру»

Новий уряд Німеччини, який сформують на основі створеної напередодні коаліції німецьких соціал-демократів, "Зелених" та вільних демократів, задекларував у своїй декларації кардинально інше ставлення до Росії та України у порівнянні  із заявою уряду Ангели Меркель після її переобрання в 2017 році.

Як пише «Європейська правда», міжнародній та безпековій політиці в новій декларації присвятили 15 сторінок, де висвітлено більшість моментів, які стосуються України.

Так, уряд Олафа Шольца не тільки визнає природність прагнення України до вступу в Євросоюз, а й підтримує його. Мовляв разом з проведенням реформ має відбуватися також зближення України з Євросоюзом.

Що стосується питання Донбасу та «мінських угод», то останні згадуються лиш один раз в контексті їх порушення з боку Росії.

"Шлях до мирного вирішення конфлікту на Сході та зняття санкцій прив’язаний до повного виконання Мінських угод",  - йдеться у розділі коліаційної угоди щодо відносин із Росією.

При цьому попередній уряд  наполегливо наголошував на відповідальності «двох сторін».

Крим також згаданий у документі лише один раз, однак у значно категоричнішому контексті: "Ми вимагаємо (від Росії) негайно покласти край спробам дестабілізувати Україну, насиллю на Сході України та протиправній анексії Криму".

При цьому у коаліційній угоді 2017 року йшлось про «жаль з приводу окупації півострова».

Що ж стосується питання «Північного потоку», то тут учасники коаліції промовчали, оскільки, ймовірно, так і не досягли згоди в категорично різних позиціях —"зелені" принципово проти «Потоку», а СДПН прагне його запуску.

Також із риторики нового уряду ФРН зникли тези про "зацікавленість у добрих відносинах та близькій співпраці з Росією для захисту миру». Нова стратегія є мирною, але абсолютно іншою. Росію називають «важливим політичним гравцем», з яким Німеччина прагне "стабільних відносин" та готова до "конструктивного діалогу". У рамках цього діалогу Німеччина обіцяє враховувати "інтереси європейських сусідів, особливо партнерів з Центральної та Східної Європи", в тому числі і України.

Ще одним акцентом "російської політики" стане захист демократичних свобод, які російська влада обмежує та притискає. Зокрема німецький уряд обіцяє ще більшу підтримку російським активістам та громадським організаціям.

У середу, 24 листопада, правляча коаліція сформувала коліаційну угоду, на підставі якої разом провадитиме політику країни та сформує новий уряд. Передбачається, що новим канцлером ФРН стане лідер СДПН Шольц.

Детальніше про те, чи є шанси у «світлофорної» коаліції, читайте у статті Світлани Гуцал Після Меркель: що відбувається у Німеччині”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі