Нова Зеландія може стати членом оборонного альянсу AUKUS

Поділитися
Нова Зеландія може стати членом оборонного альянсу AUKUS © flickr/Andrew Beyzman
Альянс створили Австралія, Велика Британія і США, зокрема, і для стримування Китаю.

Нова Зеландія може вступити в оборонний альянс AUKUS, до якого входять Австралія, Велика Британія і США. Про це заявила заступник держсекретаря США Венді Шерман, повідомляє Radio New Zealand.

Шерман зустрілася з прем’єр-міністром Нової Зеландії Джасіндою Ардерн і назвала відносини між країнами «неймовірно цінними».

AUKUS був зосереджений на атомних підводних човнах і забирав багато енергії трьох партнерів через масштаби проекту, заявила Шерман.

«Ми завжди казали, що в майбутньому, коли ми дивимось на нові технології та на те, що це може означати для безпеки кожного у світі, може бути можливість і для інших приєднатися (до альянсу AUKUS – ред.), тому, звичайно, якщо настане цей час, Нова Зеландія є країною з якою ми могли б вести переговори», - заявила Шерман.

Нова Зеландія вдосконалювала свої можливості в Тихоокеанському регіоні. Країні довелося приймати власні рішення щодо оборонного бюджету та необхідних їй можливостей, додала Шерман. За її словами, це важливий партнер у Тихому океані.

 «Я думаю, що Форум тихоокеанських островів чітко дав зрозуміти, що дуже важливо, щоб ми всі усвідомлювали безпеку та суверенітет кожного», – відповіла Шерман на запитання про те, чи стурбовані США посиленням присутності та конкуренції з боку Китаю в Тихому океані.

«Сполучені Штати не просять країни обирати між США та Китаєм, але ми просимо, щоб міжнародний порядок ґрунтувався на правилах, які були створені наприкінці Другої світової війни, щоб той самий порядок був доступний для всіх інших країн», - додала заступник держсекретаря США.

Вона вважає, що саме цей порядок допоміг Китаю піднятися до сьогоднішньої могутності.

«Жодна країна не повинна вирішувати політичне майбутнє іншої країни», - додала Шерман.

За її словами, Сполучені Штати продовжуватимуть уважно стежити за ситуацією, яка загострилася після візиту спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань. Цей візит різко засудив Китай.

У відповідь Пекін припинив співпрацю із США в кількох сферах. Китай також запустив ракети поблизу Тайваню та провів військові навчання. Шерман вважає, що реакція Китаю була «ескалацією». За її словами, Пелосі самостійно прийняла рішення відвідати Тайвань. З рівноправними гілками влади Конгрес має право приймати власні рішення, пояснила заступник держсекретаря США.

«Президент не може вказувати члену Конгресу, куди їхати чи не їхати або що робити. Незалежно від того, погоджуєтеся ви з її рішенням чи не погоджуєтеся, це факт, відповідь Китаю була абсолютно непропорційною візиту члена Конгресу», - додала Шерман.

Раніше повідомлялося, що оборонний альянс AUKUS запрошував до себе Японію.

Нагадаємо, США, Велика Британія і Австралія створили союз в сфері безпеки - AUKUS. Рішення трьох країн є системним і викликано в тому числі прагненням протистояти зростаючому політичному, економічному і військовому впливу КНР. Практична ж співпраця «трійки» почалася з відмови Австралії від великої закупівлі французьких підводних човнів на користь американських атомних підводних човнів.

Про створення тристороннього оборонного союзу розмірковує Віктор Константинов у статті «Три лицарі проти китайського дракона».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі