Німеччина має протистояти російському шантажу щодо "Північного потоку 2" – лідерка "Зелених"

Поділитися
Німеччина має протистояти російському шантажу щодо © nord-stream2.com
Бербок може стати наступним главою німецької дипломатії в новому уряді.

Співкерівник німецької партії "Зелених" звинуватила Росію в "шантажі" і в тому, що вона є причиною високих цін на енергоносії в Європі. Анналена Бербок заявила, що Москва намагається чинити тиск на Німеччину, щоб та дозволила експлуатацію газопроводу "Північний потік 2", передає EUObserver.

Висловлювання Бербок, яка вважається одним з ключових претендентів на пост міністр закордонних справ Німеччині в наступному уряді, натякнула на ключовий розлом в переговорах, які повинні початися в четвер між її партією, соціал-демократами Олафа Шольца і лібералами з "Вільних демократів" по формуванню наступного уряду Німеччини.

"Ми бачимо, що Росія грає в покер", - сказала вона в інтерв'ю газеті Funke, опублікованому в середу. "Хоча високий попит і обмежена пропозиція також грають свою роль, ми чуємо, що постачання газу скорочуються... Ми не повинні дозволяти шантажувати себе".

Бербок сказала, що важливо забезпечити дотримання правил Європейського Союзу, згідно з якими оператори трубопроводів не повинні бути виробниками газу, який вони транспортують. "Газпром" є як власником газопроводу "Північний потік 2", так і виробником газу, який він буде транспортувати. Якщо це не зміниться, то для початку експлуатації трубопроводу буде потрібно виняток.

"Це може бути використано Росією для швидкого отримання дозволу на експлуатацію "Північного потоку 2", навіть якщо не будуть дотримані всі юридичні норми", - додала вона.

Соціал-демократи Шольца, які стануть найбільшою партією в разі створення тристоронньої коаліції, давно підтримують газопровід, попри критику, що він збільшує залежність Європи від російських енергоносіїв і робить транзитні держави, такі як Україна, більш уразливими для російського втручання.

Бербок додала, що вважає за можливе, що "Зелені" зможуть переконати інші партії погодитися перенести термін повної відмови від вугільної генерації на 2030 рік з 2038 року.

Вибори в Німеччині багато хто називає історичними. Вони завершать епоху 16-річного перебування Ангели Меркель на посту федерального канцлера. Однак склад нового уряду буде формуватися нелегко. Хто і з ким може керувати країною після «епохи Меркель», читайте в статті Олексія Коваля «Німеччина перед виборами: по« світлофора »прямо або наліво?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі