Через «політичні ігри» Росії в Європі зростають ціни на газ — FT

Поділитися
Через «політичні ігри» Росії в Європі зростають ціни на газ — FT © Цензор.нет
Поставки газу в усьому світі скоротилися через різке зростання попиту.

Російський «Газпром» не виправдав надії на додатковий експорт газу до Європи наступного місяця. Зараз Європа бореться з рекордними цінами на паливо, навіть попри нещодавні натяки президента Росії Володимира Путіна на те, що поставки газу зростуть, пише Financial Times.

Ціни на газ у Великій Британії та Європі зросли у понеділок на 18 % після того, як Росія не збільшила поставки ні через Україну, ні через трубопроводи, що проходять через Польщу до північно-західної Європи.

Економісти та аналітики кажуть, що такі наслідки є черговим свідченням того, що Росія не поспішає транспортувати додатковий газ до Європи, а це, своєю чергою, підвищує перспективу дефіциту палива, якщо зима буде холодною.

Хоча офіційні представники Кремля говорили про транспортування додаткового газу, вони цим самим натякали на схвалення запуску суперечливого газопроводу «Північний потік-2», що йде в обхід України, як ключову умову для збільшення поставок.

«Газпром», безперечно, припускає, що «Північний потік-2» буде затверджений у найближчому майбутньому, і позиціонує себе відповідно», - сказав виконавчий директор BCS Global Markets Рон Сміт.

Ціни на газ зараз більш ніж у п'ять разів вищі, ніж рік тому. Це створює загрозу для відновлення економіки після пандемії, а енергоємні підприємства попереджають, що їм, можливо, доведеться скоротити виробництво.

Поставки газу в усьому світі скоротилися через різке зростання попиту. Міжнародне енергетичне агентство вважає, що Росія має можливості збільшити експорт газу до Європи приблизно на 15 відсотків.

Минулого тижня Путін заперечував, що грає в політичні ігри з постачанням газу, але зазначив, що додаткові поставки будуть гарантуватися лише на умовах Росії.

Аналітики заявили, що хоча Москва виконала свої довгострокові контракти, гарантії на додаткові поставки не були надані, як це відбувалося в попередні роки.

Запаси газу в Європі впали до дуже низького рівня.

За даними Тома Марзека-Мансера з консалтингової компанії ICIS, потоки російського газу на трьох основних трубопроводах до Західної Європи вже скоротилися.

«Якби всі наявні маршрути постачання газу були повністю розгорнуті, то потік газу до Західної Європи значно зріс би», - додав аналітик.

Оператор «Північного потоку-2» заявив у понеділок, що він закачав у трубопровід близько 177 млн ​​кубометрів газу, готуючись до майбутнього транспортування.

Результатом стало те, що українська компанія «Нафтогаз», яка виступає проти «Північного потоку -2», подала запит до німецьких регуляторів щодо участі у процесі сертифікації трубопроводу.

«Наш запит ґрунтується на оцінці того, що проект «Північний потік -2» порушує законодавство ЄС», - сказав виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«Північний потік -2» покликаний збільшити залежність Європи від російського газу, а також послабити європейську енергетичну безпеку і конкурентні ринки газу. Боротьба за зупинення газопроводу ще далеко не завершена», - додав Вітренко.

Газова криза, що охопила Європу, може виявитися всього лише «квіточками». Як засвідчили кілька минулих років, глобальні ринки досить легко розбалансувати і значно складніше повернути в цивілізовані рамки. Про причини нинішньої енергетичної кризи, про те, як в умовах глобального ринку може виявитися, що ресурси, країни та обсяги пов'язані, і про можливі наслідки читайте у статті Сергія Корсунського «Не тільки підступ Росії: в чому причина і чим загрожує газова криза».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі