Закачка газу в сховища Європи впала до весняного мінімуму

Поділитися
Закачка газу в сховища Європи впала до весняного мінімуму
Загалом в Європі за станом 11 жовтня рівень запасів газу в підземних сховищах досяг 78%.

Закачука газу в підземні сховища Європи з початку тижня впала до мінімальних величин із травня, а відбір ось-ось перевищить обсяг ін'єкцій. Згідно з оперативними даними Gas Infrastructure Europe, за добу 11 жовтня закачка перевищила відбір усього на 20%, а загальний рівень запасів по ЄС додав всього 0,02 процентних пункта. Це мінімальний приріст за нинішній сезон закачування з 6 травня.

В цілому в Європі за підсумками газової доби 11 жовтня рівень запасів газу в підземних сховищах досяг 78,09%. Це на 12,76 процентного пункту нижче середнього показника за останні п'ять років. Правда, якщо в середині липня цей розрив досягав 16,568 пунктів, то зараз він поступово скорочується.

За історію спостережень в середньому по Європі перехід від нетто-закачування до нетто-відбору по Європі припадає на 20 жовтня. Цього року, є очікування, що закачування в ПСГ Європи триватиме довше через необхідність наростити побільше запасів. Найпізніший термін початку відбору був зафіксований в 2013 році - 3 листопада. Однак вже з початку жовтня витрачає свої запаси Угорщина, Нідерланди (з 5 жовтня), Польща (з 10 числа), Словаччина (перший день відбору був 11 жовтня).

Нагадаємо, що на початку жовтня в порівняно з минулим роком ціни на газ зросли на 440%, і надалі зростатимуть, оскільки   європейські газосховища в багатьох місцях незаповнені. Найбільше в Євросоюзі сховище Rehden (належить «Газпрому») заповнене тільки на 5%.

«Газпром» з початку літа обмежив поставки, за офіційною версією - через ремонтні роботи і аварій на газопроводах. При цьому російський монополіст  не забронював додаткову транзитну потужність через Україну  і викупив лише третину від запропонованої потужності газопроводу «Ямал-Європа».

Міжнародне енергетичне агентство і ряд країн   закликали Росію збільшити транзит газу через територію України.

Як писало ZN.UA, поки ЄС і США обговорюють санкції, якими можна покарати Росію за використання «ПП-2» як зброї проти Європи, Москва вже використовує трубу для шантажу. Докладніше читайте в тексті Марії Якуб і Олександра Харченка «Чому в Європі зростає ціна на газ і скільки заплатять за тепло українці?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі