Німеччині необхідно витратити понад 21 млрд євро (22,5 млрд дол) на допомогу біженцям в 2015 році, куди будуть входити забезпечення житловими умовами, продуктами харчування та освітніми програмами, передає з посиланням на Інститут економічних досліджень Мюнхена (Ifo institute) видання The Guardian.
У 2015 році ФРН чекали прибуття на свою територію 1,1 млн біженців. У вересні витрати на мігрантів у Німеччині оцінювали в 10 млрд євро.
В Інституті економічних досліджень підкреслили, що освітні програми та професійна підготовка біженців для працевлаштування у ФРН є одним з ключових аспектів інтеграції мігрантів у німецьке суспільство.
Офіційно Німеччина не озвучує витрати на біженців в 2015 році, повідомляється лише, що Берлін збільшив фінансування федеральних земель на 4 млрд євро.
Повідомлялося, що в Німеччину прибуде до мільйона біженців в 2015 році. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.
Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року Німеччина прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".