Нідерландські слідчі "серйозно вивчать" інформацію Bellingcat щодо причетності російських солдатів до катастрофи MH17

Поділитися
Нідерландські слідчі У Нідерландах визначать, як доповідь Bellingcat може бути використана для кримінального розслідування © @oivshina
У прокуратурі Нідерландів мають намір долучити до розслідування катастрофи "Боїнга" інформацію від громадянських журналістів.

У неділю, 3 січня, нідерландські прокурори заявили, що вони мають намір серйозно вивчити інформацію групи громадянських журналістів Bellingcat щодо причетності російських солдатів до катастрофи "Боїнга" MH17 малайзійських авіаліній над Донбасом в липні 2014 року, передає агентство AFP.

"Ми отримали доповідь відразу після Різдва. Ми будемо серйозно вивчити її і визначимо, як вона може бути використаний для кримінального розслідування", - сказав представник прокуратури Нідерландів Вім де Бруїн.

В 15:30 четверга, 17 липня 2014 року, в Донецькій області поруч з селищем Шахтарськ в зоні бойових дій був збитий Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що слідував рейсом MH17 "Амстерлам-Куала-Лумпур". Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.

Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам. "Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.

Також Радбез Нідерландів дійшов висновку, що в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над територією конфлікту в східній частині країни в якості запобіжного заходу.

У той же час українська сторона зазначає, що на момент аварії MH17 Україною були дотримані всі рекомендації з безпеки польотів, оскільки управління повітряним простором узгоджується з європейською системою і відбувається відповідно до вимог ICAO.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі