Ненсі Пелосі: Чому я очолюю делегацію Конгресу на Тайвані?

Поділитися
Ненсі Пелосі: Чому я очолюю делегацію Конгресу на Тайвані? © depositphotos / Ale_Mi
Спікер нижньої палати Конгресу США пояснила в спеціальній статті, чому вона приїхала на Тайвань, попри протест Китаю.

Приблизно 43 роки тому Конгрес США більшістю голосів ухвалив, а президент Джиммі Картер потім підписав закон «Про відносини з Тайванем», один з найголовніших стовпів американської зовнішньої політики в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Закон «Про відносини з Тайванем» встановив американські зобов’язання перед демократичним Тайванем, забезпечуючи рамки для економічних і дипломатичних відносин, які швидко переросли у ключове партнерство. Це сприяло глибокій дружбі, яка ґрунтується на спільних інтересах і цінностях: самовизначенню і самоуправлінню, демократії і свободі, гідності і правах людини. Про це в спеціальній статті для Washington Post пише спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, яка сьогодні прибула з візитом на Тайвань. Далі ZN.UA наводить переклад цієї статті.

Закон дав урочисту обітницю, що США будуть підтримувати тайванську оброну: «Розглядати будь-які зусилля визначити майбутнє Тайваню не мирними засобами як загрозу миру і безпеці західному Тихоокеанському регіону, а також серйозну причину для занепокоєнь США». Сьогодні Америка повинна пригадати цю обітницю. Ми повинні підтримувати Тайвань, який став островом стійкості. Тайвань - лідер в управлінні: просто зараз у боротьбі з пандемією COVID-19 і боротьбі за збереження навколишнього середовища, а також в кліматичних діях. Він лідер в питаннях миру, безпеки і економічної динаміки з його підприємницьким духом, культурою інновацій і технологічною майстерністю, якій позаздрить весь світ.

І все ж, тривогу викликає те, що ця динамічна і стійка демократія, яку Freedom House визнав однією з найбільш вільних у світі і яку гордо очолює жінка - президент Цай Інвень - опинилася під загрозою. Впродовж останніх років Пекін серйозно посилив напругу у відносинах з Тайванем. КНР наростила патрулювання бомбардувальників, винищувачів, шпигунських повітряних апаратів поблизу і навіть над тайванською зоною повітряної оборони, що змусило Міністерство оборони США зробити висновок, що китайська армія, «швидше за все, готується до ймовірної спроби об’єднати Тайвань і КНР грубою силою».

Китай також веде битву в кіберпросторі, влаштовуючи велику кількість атак проти урядових відомств Тайваню кожного дня. Водночас, Пекін тисне на тайванську економіку, змушуючи глобальні корпорації розірвати відносини з островом, залякуючи країни, які співпрацюють з Тайванем, і зупиняючи потік туристів з КНР. На тлі посилення агресії Компартії Китаю візит нашої делегації Конгресу потрібно розглядати як одностайну заяву, що Америка підтримує Тайвань, нашого демократичного партнера у його самозахисті і захисті його свободи.

Наш візит - один з цілої низки делегацій Конгресу на острів - жодним чином не суперечить давній політиці єдиного Китаю, визначеній законом «Про відносини з Тайванем» від 1979 року, а також Американо-Китайськими спільними комюніке і Шістьма гарантіями. США продовжують виступати проти односторонніх зусиль, націлених змінити статус-кво. Наш візит - це частина більш широкої поїздки країнами Тихоокеанського регіону, серед яких Сінгапур, Малайзія, Південна Корея і Японія. Вона зосереджена на питаннях спільної безпеки, економічного партнерства і демократичного управління. Наші дискусії з тайванскими партнерами будуть сфокусовані на підвердженні нашої підтримки острова і просуванню наших спільних інтересів включно з розвитком вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону. Американська солідарність з Тайванем зараз важлива, як ніколи, не лише для 23 мільйонів людей на острові, а й для мільйонів тих, кого пригнобила і кому загрожує КНР.

32 роки тому я в складі двопартійної делегації Конгресу поїхала в Китай, де на площі Тяньаньмень ми розгорнули чорно-білий банер з написом: «За тих, хто помер за демократію в Китаї». Поліція переслідувала нас, коли ми йшли з площі. З тих часів жахлива ситуація з прав людини і зневага до верховенства закону з боку Пекіна продовжується. А лідер Сі Цзіньпін ще сильніше тримається за владу.

Жорстоке придушення Компартією політичних свобод і прав людини в Гонконзі, де арештували навіть католицького кардинала Джозефа Чена, призвело до того, що обіцянку про «одну країну, дві системи» просто викинули на смітник. В Тибеті Компартія вже давно веде кампанію зі знищення тибетської мови, культури, релігії й ідентичності. В Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Пекін здійснює геноцид проти мусульман-уйгурів й інших меншин. А по всій материковій частині країни Компартія продовжує переслідувати і арештовувати активістів, лідерів боротьби за свободу релігії й всіх, хто посміє кинути виклик режиму.

Ми не можемо стояти осторонь, поки Компартія продовжує погрожувати Тайваню і демократії як такій. Ми здійснили цю подорож в часи, коли світ постав перед вибором між автократією і демократією. В часи, коли Росія веде свою сплановану незаконну війну проти України, вбиваючи тисячі невинних включно з дітьми, дуже важливо, щоб Америка і наші союзники дали чітко зрозуміти, що ми не здаємося перед автократами.

Коли в квітні я очолила делегацію Конгресу, яка прибула в Київ, я передала президенту Володимиру Зеленському, що ми захоплюємося тим, як його народ захищає демократію України і демократію як таку у всьому світі. Поїздкою на Тайвань ми вшановуємо нашу вірність демократії, підтверджуємо, що свободу Тайваню і всіх демократій потрібно поважати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі