Європейський Союз не визнає Алєксандра Лукашенка законно обраним президентом Білорусі, попри «інавгурацію», що відбулася 23 вересня.
В Європейській зовнішньополітичній службі нагадали, що вибори 9 серпня не були ані вільними, ані демократичними, а їх сфальсифіковані результати Євросоюз не визнав.
«З огляду на це, так звана інавгурація 23 вересня 2020 року і новий мандат, про який заявив Алєксандр Лукашенко, позбавлені якої б то не було демократичної легітимності», - йдеться в заяві.
Церемонія, що відбулася напередодні, прямо суперечить волі більшості білорусів, вираженій за допомогою «численних, безпрецедентних і мирних протестів», і лише посилить політичну кризу в Білорусі, відзначили євродипломати.
«Позиція Європейського Союзу чітка: громадяни Білорусі заслуговують на право бути представленими тими, кого вони вільно оберуть на нових інклюзивних, транспарентних і заслуговучих на довіру виборів», - підкреслюється в заяві.
В Євросоюзі висловили надію на те, що режим Лукашенка утримається від подальших репресій проти учасників мирних протестів, звільнить всіх політв'язнів і погодиться на діалог з опозицією.
«Зважаючи на ситуацію, що склалася, ЄС переглядає свої відносини з Білоруссю», - резюмується в заяві.
Нагадаємо, 23 вересня в Палаці Незалежності в Мінську відбулася «інавгурація» Лукашенка. Про дату проведення церемонії не повідомляли, іноземних політиків і гостей на неї не запросили.
Не визнали білоруського диктатора президентом : Україна, США, Німеччина, Словаччина, Литва, Естонія, Чехія, Данія і Польща. Штаб суперниці Лукашенка Світлани Тихановської назвав «інавгурацію» фарсом і заявив, що Лукашенко «просто пішов на пенсію».
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав у них участь вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців. Більшість країн не визнали вибори в Білорусі вільними і демократичними.