Наплив іммігрантів в ЄС може поховати Шенген – Die Presse

Поділитися
Наплив іммігрантів в ЄС може поховати Шенген – Die Presse Шенген може не витримати потік іммігрантів. Ілюстрація © Європейська правда
Уряди країн-учасниць договору про відкриті кордони все частіше пропонують повернутися до прикордонного контролю.

Поїздки стають дедалі більш нестерпними. Очевидці розповідають, що рейсовий автобус з Відня в Берлін зупинили мало не відразу, які тільки но він перетнув чеський кордон.

Довелося довго чекати, доки поліція провела всі перевірки і відфільтрувала нелегальних іммігрантів, які хотіли потрапити в Німеччину. Їх змусили вийти з автобуса, який потім продовжив рух.

Про це сьогодні пише австрійська газета Die Presse, зауважуючи, що чеська поліція відправляє назад усіх біженців, які сподіваються отримати притулок в Австрії. Але це лише один з прикладів внутрішньої напруги в країнах ЄС, яким доводиться шукати рішення для вирішення проблеми з масовим потоком іммігрантів. Національні уряди намагаються посилити прикордонний контроль, хоча Шенгенська угода гарантує вільне і безперешкодне пересування через територію всіх країн, які її підписали.

Президент Чехії Мілош Земан вимагав підключити навіть армію, якщо знадобиться, для боротьби з нелегальними іммігрантами в прикордонних територіях. Заклики повернути в країнах Шенгенської угоди прикордонні пункти звучать тепер не лише від популістів і радикалів в опозиції, а й від урядів. Данія нещодавно заявила, що збирається систематично контролювати свої кордони.

В 2011 році Єврокомісія змусила Копенаген прибрати прикордонників, як цього вимагає Шенгенська угода. Цього разу данська сторона обіцяє діяти "в рамках документи". А це значить, що будуть посилені перевірки вже на території Данії. Оскільки в умовах угоди є положення, які дозволяють спецслужбам зупиняти автомобілі і перевіряти документи в умовах надзвичайної ситуації.

"Разом з тим, зростання контролю на кордонах здатне створити тенденцію, яка поховає Шенген і його мету, а саме можливість вільно і безперушкодно пересуватися в межах Європи", - йдеться в статті.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала країни ЄС нарешті вирішити разом, як вони будуть давати раду потоку іммігрантів. Зокрема, на її думку, варто придумати механізми реєстрації і розподілення. Інакше проект Шенгенської угоди, на думку Меркель, може провалитися.

Глава МЗС Італії попередив про ризик для Європи втратити контроль над імміграцією. Число мігрантів, які скупчилися біля кордонів Євросоюзу, досягло в липні 107 500 осіб. Більшість з них - з Сирії, Афганістану і тропічної Африки, вони біжать від нестабільності і бідності у своїх країнах.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі