Фінансовий регулятор Мальти зажадав, щоб іранський глава банку, який фігурує в справі про вбивство журналістки Дафни Каруани Галісії, пішов у відставку після його арешту в Сполучених Штатах за звинуваченням в ухиленні від санкцій США щодо Ірану, повідомляє "Радіо Свобода".
У заяві від 21 березня агентство з фінансових послуг Мальти заявило, що видало розпорядження про звільнення 38-річного Алі Садра Хашемі Неджада з посади директора Pilatus Bank і призупинило його право голосу в якості акціонера.
Рішення регулюючого органу було прийнято після того, як 19 березня суд США у Манхеттені звинуватив банкіра в передачі понад 115 млн доларів з майже 500 млн доларів будівельного контракту з Венесуелою через банківську систему США на користь Ірану в порушення санкцій США.
Pilatus Bank раніше подав позов про наклеп на журналіста-розслідувача за статті, в яких вона звинуватила Неджада і його банк у сприянні корупційної діяльності і відмиванні грошей. Банк заявив, що інформація загиблої журналістки не відповідає дійсності. Її сини заявили, що дії Мальти проти банкіра "підтверджують" роботу їх матері.
Рішення фінансового регулятора Мальти з'явилося після того, як 20 березня у Греції затримали громадянку Росії, оголошену в розшук владою Мальти у зв'язку з розслідуванням вбивства журналістки Дафни Каруана Галісії. Колишня співробітниця мальтійського банку Pilatus Bank Марія Єфімова прийшла в одне з відділень поліції в Афінах і заявила, що побоюється за своє життя.
Журналіст-розслідувач Дафна Каруана Галісія, що критикувала правлячу еліту Мальти, була вбита 16 жовтня минулого року. Невідомі підклали вибухівку в її машину, припарковану біля будинку, де 53-річна жінка жила з чоловіком і трьома синами.
Авто журналістки Дафни Каруана Галісія, ймовірно, було підірвано пластиковою вибухівкою Семтекс, яку часто застосовують при терористичних атаках.
Тисячі мальтійців вийшли на демонстрацію з вимогою розслідувати вбивство Дафне Каруана Галісії - журналістки, яка розслідувала корупцію, в тому числі злочини в рамках проекту Panama Papers. Демонстранти вимагали негайної відставки глави поліції і генерального прокурора.