Зміни, зокрема, передбачають скорочення кількості парламентарів з 605 до 474 осіб та можливість перебування на посаді не довше двох термінів тривалістю п'ять років кожен.
Крім цього, кількість членів кубинського уряду – Державної ради Куби – скорочена з 31 до 21 особи. Водночас у країні відновлюється посада прем'єр-міністра, скасована в 1976 році.
Згідно з новим виборчим законодавством, залишаються однопартійна система, а також право парламенту обирати президента й віце-президента.
Зараз формальним очільником Куби є голова Державної ради Мігель Діас-Канель. За словами спікера Національної асамблеї, президента оберуть у жовтні поточного року, а прем'єра призначать у грудні.
Зміни до виборчого кодексу набудуть чинності лише в 2024 році, після закінчення терміну повноважень нинішніх членів парламенту, пише DW.
Нагадаємо, лідер кубинської революції Фідель Кастро помер 25 листопада 2016 року у віці 90 років. За десять років до смерті він відійшов від політики і відмовився від державних і партійних посад за станом здоров'я.
У квітні 2018 року Державну раду Куби та країну очолив Мігель Діас-Канель, він став першим керманичем країни не з родини Кастро. Однак брат Фіделя Кастро Рауль тільки формально передав посаду своєму ставленику, а сам пролонгував свою владу щонайменше до 2021 року.
Докладніше про те, чи дійсно Куба отримала шанс на нову історію, читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи стане закінчення ери Кастро припиненням експериментів над Кубою?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".