МЗС Польщі перекручує правду про заробітки українських іммігрантів – Newsweek.pl

Поділитися
МЗС Польщі перекручує правду про заробітки українських іммігрантів – Newsweek.pl Ващиковський завищує заробітки українців у Польщі. Ілюстрація © Facebook/Adek Jasiński
Ващиковський перебільшує, коли розповідає про 5 мільярдів євро, які нібито українські заробітчани відправляють додому.

Голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський нещодавно заявив, що українці нібито "вивозять" з Польщі 5 мільярдів євро щороку. І це, за його словами, великий польський вклад в українську економіку.

Однак, польський міністр перебільшує цифри. Насправді йдеться про суму не в 8 мільярдів злотих, що дорывнює лише в 1,8 мільярд євро. І українці не "вивозять" ці гроші з Польщі, а заробляють і більшу частину заробленого витрачають в польських магазинах.

Про це на сторінках польського журналу Newsweek пише Радослав Амахель, нагадуючи, що свою заяву Ващиковський зробив минулого тижня на польсько-українській конференції в Лодзі.

Однак, його слова суперечать звіту Центрального банку Польщі, який від початку масового напливу працівників з України в країну анкетує як тих іноземців, які працюють офіційно, так і тих, хто приїхав на роботу не зовсім легально.

Таким чином, згідно з даними польського Нацбанку, в минулому році громадяни України заробили 8 мільярдів злотих, що приблизно дорівнює 1,8 мільярду євро.

"І це загальний дохід без відрахування податків і витрат на прожиття", - каже прес-секретар польського Нацбанку Пшемислав Кук.

Якщо ж відрахувати податки, то зароблені українцями гроші скорочуються до 6 мільярдів злотих, а додому відправити вони могли в кращому випадку три мільярди злотих, або трохи більше 686 мільйонів євро. Це значно менше, ніж заявив Ващиковський.

Однак точно сказати, скільки українці відправили грошей з Польщі в Нацбанку Польщі сказати не можуть. Згідно з даними відомства, за минулий рік такі перерахунки склали 200 мільйонів злотих. Але це сукупна сума, яку переслали рідним усі іноземці в країні. За словами Кука, на українців припадає приблизно 40 мільйонів злотих, а може й менше.

Наплив трудових мігрантів в Польщу є настільки новим явищем, що економісти ще не встигли правильно дослідити його.

"Але в цілому вплив українців на польську економіку позитивний. Праця кожного іноземця збільшує наш ВВП", - пояснює професор економіки з Інституту Лазаря у Варшаві Мацей Кжак.

Він додав, що навіть ті, хто працюють нелегально, все одно роблять покупки, а отже платять ПДВ і акцизи. І разом з іншими податками ці надходження в польський бюджет налічують кілька мільярдів злотих щорічно. До того ж, іммігранти підтримують розвиток ринку оренди житлової площі, не кажучи про те, що українці заповнюють прогалини на ринку праці, погоджуючись на роботу, за яку самі поляки беруться не охоче.

Раніше прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що в її країні перебуває "близько мільйона біженців" з України. При цьому вона не пояснила, як вона змогла нарахувати таку кількість. Згодом видання Gazeta Wyborcza написало, що у Польщі за минулий рік з'явилися лише двоє біженців з України. А мільйон - це всі українці, які тільки є в сусідній країні разом з туристами.

У свою чергу, видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців. Німецька газета додає, що більшість громадян України, які приїжджають у сусідню країну – це студенти, українці з польським корінням і тисячі заробітчан.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі