Льотчиків Ліонелла Буруяну і Михайла Крихана доставили в Москву, а молдавським представникам відмовили у зустрічі з громадянами Молдови, мотивуючи це тим, що льотчикам "потрібно оговтатись".
У Молдові вважають, що Росія після звільнення пілотів порушила Віденську конвенцію про дипломатичне і консульське право та Консульську конвенцію між Росією і Молдовою, зі значною затримкою і тільки після наполегливих вимог надавши дипломатам та офіційним особам доступ до льотчиків.
При цьому Москва стверджує, нібито молдавські льотчики самі відмовилися зустрічатися з представниками Молдови і наполягає на тому, що вони повинні "пройти у Росії курс лікування".
Звернення щодо неналежної поведінки Росії на міжнародній арені були спрямовані Молдовою в офіси Верховного комісара ООН з прав людини, комісара з прав людини Ради Європи, кабінету комісара Євросоюзу з питань юстиції, прав споживачів і гендерної рівності. Крім цього, влада Молдови звернулися до правозахисної організації Amnesty International та ряду інших установ з проханням надати підтримку у поверненніі стану молдавських пілотів у законне поле і відповідність нормам міжнародного права.
Як відомо, в 2015 році на території Афганістану було збито молдавський гелікоптер. З трьох пілотів, які були на борту, один загинув, а двоє, що залишилися в живих, потрапили в полон до афганських талібів, через три роки їх звільнили.
Про те, що відбувається в Молдові і про те, хто ж реально керує цією країною більше читайте у матеріалі "Керований "шторм" авторів Артема Філіпенка Інформаційного агентства "Контекст-Причорномор'я" і Росіана Василой з Інституту розвитку і соціальних ініціатив Viitorul для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".