Україна, Грузія та Молдова підписали Меморандум щодо протидії російській агресії

Поділитися
Україна, Грузія та Молдова підписали Меморандум щодо протидії російській агресії
Згідно з документом, країни обмінюватимуться досвідом щодо протидії пропаганді РФ, реінтеграції окупованих територій тощо.

Україна, Грузія та Молдова підписали Меморандум про створення Тристоронньої міжвідомчої платформи для обміну досвідом інтеграційної політики територій, які перебувають поза контролем держав, повідомило українське Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Зокрема документом передбачено обмін досвідом у сфері протидії пропаганді РФ, інформаційній війні, а також реінтеграції територій.

"У Тбілісі (Грузія) віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції Молдови Крістіна Леснік, міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та державний міністр з питань примирення та громадянської рівності Грузії Кетеван Цихелашвілі підписали Меморандум щодо створення Тристоронньої міжвідомчої платформи для обміну досвідом інтеграційної політики територій, які перебувають поза контролем держав", - йдеться повідомленні.

Зазначено, що платформою передбачено обмін досвідом у сфері дотримання прав людини, протидії Кремлівської пропаганди та інформаційної війни. Також країни обміняються досвідом встановлення та підтримки зв'язків із населенням, яке проживає на тимчасово окупованих територіях України, Грузії і територіях без ефективного контролю Молдови. Крім того документ передбачає аналіз ситуації та оцінки ризиків і сприяння обміну відповідними знаннями і навичками.

"Сьогодні ми підписали надважливий документ, який дає можливість обмінюватися інформацією на зовсім іншому рівні, у тому числі про ситуацію, що склалася в Україні, Грузії та Молдові, для врахування в роботі під час планування своїх дій у кожній країні окремо. Ми працюватимемо і ділитимемося напрацюваннями виключно у невійськовій сфері протидії гібридним загрозам з боку Російської Федерації та вивчатимемо як РФ впливає не тільки на окуповані території, які вона повністю контролює через окупацію, але й на решту територій тієї країни де є її присутність", – наголосив Черниш, додавши, що Україні є що продемонструвати у рамках домовленостей.

У свою чергу Кетеван Цихелашвілі наголосила на тому, що Україна, Грузія та Молдова спільні виклики та загрози з боку РФ, яким держави тепер протистоятимуть ефективніше завдяки об'єднанню зусиль.

"Об'єднавши зусилля, наші три країни очолили процес протидії викликам і зовнішнім загрозам та використали smart approach. Створивши міжурядову платформу ми не лише зможемо ідентифікувати проблеми та загрози, а зможемо використовувати найкращі практики Молдови, України та Грузії, та разом протистояти викликам", – додала Крістіна Леснік.

Зазначено, що це перша в історії конфліктів трьох держав Тристороння міжвідомча платформа, сторони якої безпосередньо задіяні до питань мирного врегулювання, а також реінтеграції непідконтрольних та окупованих РФ територій в Україні, Грузії та Молдові. Створення Платформи дозволить напрацьовувати спільні підходи для протидії гібридним методам впливу Російської Федерації.

Раніше Україна, Грузія та Молдова підписали Статут Міжпарламентської асамблеї трьох держав.

9 червня в Києві спікери парламентів України, Грузії і Молдови підписали підписали заяву про створення Міжпарламентської асамблеї.

У заяві зазначається загальний інтерес трьох держав європейської та євроатлантичної інтеграції, а також спільні виклики, з якими держави стикаються з-за агресії Росії та окупації нею частин територій цих країн.

В документу в тому числі підкреслюється важливість скоординованих зусиль для імплементації угод про асоціацію з Євросоюзом, включаючи їх положення про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, а також для забезпечення енергетичної безпеки трьох держав.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі