Моді та Сі Цзіньпін обговорили прикордонну суперечку Індії та Китаю 

Поділитися
Моді та Сі Цзіньпін обговорили прикордонну суперечку Індії та Китаю  © Dhaka Tribune
Країни мають спільний кордон у 3800 км, більша частина якого нечітко демаркована.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді провів розмову з лідером Китаю Сі Цзіньпіном в кулуарах саміту БРІКС в Йоганнесбурзі і підкреслив стурбованість Індії з приводу прикордонних питань уздовж лінії фактичного контролю. Про це заявив міністр закордонних справ Індії Вінай Кватра, повідомляє Reuters.

Моді і Сі домовилися доручити своїм відповідним посадовим особам активізувати зусилля щодо якнайшвидшої деескалації.

За словами Кватри, в кулуарах саміту БРІКС Моді підкреслив Сі занепокоєння Індії щодо невирішених питань уздовж лінії фактичного контролю.

Моді також "наголосив, що підтримання миру і спокою в прикордонних районах, а також дотримання і повага до лінії фактичного контролю мають важливе значення для нормалізації індійсько-китайських відносин", сказав міністр закордонних справ.

Це перший раз, коли Моді обговорив це питання безпосередньо з Сі, повторивши позицію Індії, яка неодноразово доводилася до відома Китаю через інших міністрів.

Обидва лідери спілкувалися в кулуарах саміту G20 в Індонезії минулого року, але лише обмінялися люб'язностями і обговорили необхідність стабілізації відносин. Переговори відбувалися на кількох рівнях з метою пошуку вирішення прикордонних питань.

Сі сказав Моді, що поліпшення китайсько-індійських відносин слугує інтересам двох країн і сприяє миру, стабільності та розвитку.

"Обидві сторони повинні пам'ятати про загальні інтереси двосторонніх відносин і належним чином вирішувати питання кордону, щоб спільно захистити мир і спокій у прикордонному регіоні", - наголосив Сі.

Напередодні поїздки двох лідерів до Йоганнесбурга військові командири країн протягом п'яти днів проводили переговори вздовж кордону. Хоча обидві сторони заявили, що переговори були позитивними, не було жодних повідомлень про відведення військ на місцях.

Індія і Китай мають спільний кордон у 3800 км, більша частина якого нечітко демаркована, і в 1962 році між країнами відбулася коротка, але кровопролитна війна. Починаючи з 1990-х років, відносини між країнами покращилися після низки домовленостей, і зараз Китай є другим за величиною торговельним партнером Індії.

Інцидент у 2020 році, коли 20 солдатів Індії і чотири китайських військових загинули в сутичці під час прикордонного зіткнення, підштовхнув обидві армії до укріплення позицій і розгортання великої кількості сил і техніки. Кілька раундів військових і дипломатичних переговорів допомогли послабити напруженість між двома арміями, але Нью-Делі описує ситуацію на кордоні як нестабільну і небезпечну.

Дві країни не згодні з точним місцем розташування «лінії фактичного розмежування» і регулярно звинувачують одна одну в порушенні кордонів або прагненні розширити свою територію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі