Індія та Китай “пом'якшили тон” навколо прикордонної суперечки напередодні самітів БРІКС та G20 — Bloomberg

Поділитися
Індія та Китай “пом'якшили тон” навколо прикордонної суперечки напередодні самітів БРІКС та G20 — Bloomberg © Dhaka Tribune
Моді та Сі можуть зустрітися на ключових самітах найближчими тижнями.

Командувачі армій Індії та Китаю домовилися швидко працювати над розв'язанням прикордонної суперечки, створюючи умови для потенційної зустрічі прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді та китайського лідера Сі Цзіньпіна на ключових самітах найближчими тижнями. Про це повідомляє Bloomberg.

Ядерні сусіди втягнуті в прикордонну суперечку, яка загострилася через зіткнення у 2020 році. Кілька раундів переговорів між двома сторонами не принесли значного прогресу у відведенні тисяч солдатів, ракет і винищувачів, розташованих поблизу спірного кордону.

Останній раунд військових переговорів відбувся за кілька днів до потенційної особистої зустрічі Моді і Сі на самітах глав держав Бразилії, Росії, Індії, Китаю і Південної Африки та лідерів країн G20. Було оприлюднено спільну заяву, що траплялося лише вісім разів з 19 раундів переговорів.

Обидві сторони домовилися якнайшвидше вирішити питання, що залишилися вздовж лінії фактичного контролю в західному секторі, а тим часом підтримувати мир на кордоні, йдеться в заяві, оприлюдненій після зустрічі 13-14 серпня. Хоча це не означає прорив, зміна формулювань свідчить про більшу відкритість до переговорів.

Військові Індії та Китаю провели "позитивну, конструктивну і поглиблену дискусію" щодо вирішення питань, які залишилися вздовж лінії фактичного контролю, що відноситься до спірного кордону, йдеться в заяві.

Минулого місяця уряд Індії визнав, що Моді і Сі обговорювали двосторонні зв'язки на саміті G20 минулого року, що стало їхнім першим офіційним контактом після прикордонного конфлікту. Ці коментарі вийшли за межі попередньої заяви Нью-Делі про те, що лідери лише обмінялися люб'язностями.

Визнання з'явилося після того, як китайська сторона оприлюднила запис розмови між радником з національної безпеки Індії Аджитом Довалом та його китайським колегою під час конференції БРІКС в Йоганнесбурзі минулого місяця. Заява Пекіна, схоже, стала реакцією на коментарі Довала, зроблені під час зустрічі, про те, що прикордонна суперечка "підірвала стратегічну довіру" між двома сусідами, які володіють ядерною зброєю.

Індія і Китай мають спільний кордон у 3800 км, більша частина якого нечітко демаркована, і в 1962 році між країнами відбулася коротка, але кровопролитна війна. Починаючи з 1990-х років, відносини між країнами покращилися після низки домовленостей, і зараз Китай є другим за величиною торговельним партнером Індії.

Інцидент у 2020 році, коли 20 солдатів Індії і чотири китайських військових загинули в сутичці під час прикордонного зіткнення, підштовхнув обидві армії до укріплення позицій і розгортання великої кількості сил і техніки. Кілька раундів військових і дипломатичних переговорів допомогли послабити напруженість між двома арміями, але Нью-Делі описує ситуацію на кордоні як нестабільну і небезпечну.

Дві країни не згодні з точним місцем розташування «лінії фактичного розмежування» і регулярно звинувачують одна одну в порушенні кордонів або прагненні розширити свою територію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі