Американська компанія Moderna відклала постачання 590,4 тисячі доз вакцини від коронавірусу в Канаду через затримку при контролі якості.
Про це повідомила канадський міністр у справах державної служби та закупівель Аніта Ананд в Twitter.
"Сьогодні вдень я поговорила з керівниками Moderna, які поінформували нас про те, що через затримку в процесі по контролю якості, 590 тис. 400 доз, які повинні були прибути в Канаду на цих вихідних, прибудуть на кілька днів пізніше", - написала Ананд.
У Moderna при цьому заявили, що відправить дози не пізніше четверга наступного тижня і пообіцяли, що ця відстрочення не зрушить терміни постачання наступних 855 тисяч 600 доз. Відправка запланована на 5 квітня.
Канада вже отримала 5,9 млн доз вакцини від коронавірусу. Наступного тижня в країну з США повинні прибути ще близько 1,2 млн доз препарату компанії Pfizer і 1,5 млн доз AstraZeneca.
З початку пандемії в Канаді заразилися коронавірусів понад 951 тисяч осіб, понад 22,7 тис. Померли.
Раніше повідомлялося, що Pfizer Inc і німецький партнер BioNTech SE почали тестування своєї вакцини COVID-19 у дітей до 12 років в надії розширити вакцинацію до цього вікового діапазону до початку 2022 року, повідомив американський виробник ліків в четвер, передає Reuters.
За словами офіційного представника Pfizer Шарон Кастільо, першим добровольцям на ранній стадії дослідження були зроблені перші ін'єкції.
Вакцина Pfizer/BioNTech була дозволена регулюючими органами США в кінці грудня для людей у віці 16 років і старше. За даними Центрів США по контролю і профілактиці захворювань, станом на ранок середи в США було введено майже 66 мільйонів доз вакцини. Педіатричне випробування, в якому братимуть участь діти у віці від 6 місяців, слід за аналогічним, запущеним Moderna Inc. минулого тижня.
Також президент Молдови Мая Санду обговорила з послом Росії Олегом Васнєцовим можливість швидкого отримання її країною доступу до російської вакцину від коронавірусу "Супутник V".
"Пріоритетне завдання - забезпечення доступу наших громадян до ефективних вакцин всіх типів. Ще раз підкреслила, що ми хотіли б отримати допомогу від Російської Федерації для більш швидкого доступу до вакцини "Супутник V", з огляду на необхідність прискорити процес вакцинації. Чим раніше ми забезпечимо доступ населення до вакцини від COVID-19, тим швидше у нас з'явиться шанс повернутися до нормального існування і врятувати життя наших рідних і близьких", - написала Санду на своїй сторінці в Facebook.
На сьогодні в Молдові зареєстровано три вакцини від коронавируса: Pfizer/BioNTech, AstraZeneca і "Супутник V", а в ЄС дозволено використовувати вакцини компаній AstraZeneca, Moderna і Pfizer/BioNThech.