Міністр закордонних справ Польщі підтримує негайну корекцію закону про ІНП

Поділитися
Міністр закордонних справ Польщі підтримує негайну корекцію закону про ІНП Чапутович нагадав про негативні наслідки закону про ІНП для відносин Польщі з Ізраїлем і США © Twitter/Monitor Info
Правки у нього можуть бути внесені й без ухвали Конституційного суду, наголошує дипломат.

Очільник Міністерства закордонних справ (МЗС) Польщі Яцек Чапутович приєднався до позиції віце-прем'єр-міністра Польщі Ярослава Говіно та висловився на підтримку негайної корекції резонансного закону про Інститут національної пам'яті (ІНП), яким запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів" і звинувачення поляків у причетності до злочинів Третього рейху.

"Я думаю, що так, з цією думкою треба погодитися. Віце-прем'єр Ярослав Говіно зустрічається з політиками у США й Ізраїлі та розуміє, що це рішення необхідно, щоб ми тут позначили наше становище, тому що, як і раніше, існує певна недовіра і занепокоєння з приводу цієї ситуації ", - заявив Чапутовіч у бесіді з RMF FM.

Він нагадав про те, що скандальний закон про ІНП є каменем спотикання у відносинах країни з Ізраїлем і Сполученими Штатами. Однак наголосив на тому, що відповідний документ не сприяє зростанню антисемітських настроїв у Польщі, оскільки, за словами дипломата, "їх немає".

На думку міністра, корекція закону може відбутися й без участі Конституційного суду, на розгляд якого президент Польщі Анджей Дуда направив закон одразу після підписання. "Прем'єр-міністр припускає, що він може діяти в іншому режимі. Оскільки Сейм є суверенним, він може прийняти поправки в цей закон", - цитує дипломата "Українська правда".

Нагадаємо, 1 березня, набув чинності закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів" і звинувачення поляків у причетності до злочинів Третього рейху.

У ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами прийняв без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон. Однак після цього він оскаржив деякі його положення в Конституційному суді.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі