"Я думаю, що так, з цією думкою треба погодитися. Віце-прем'єр Ярослав Говіно зустрічається з політиками у США й Ізраїлі та розуміє, що це рішення необхідно, щоб ми тут позначили наше становище, тому що, як і раніше, існує певна недовіра і занепокоєння з приводу цієї ситуації ", - заявив Чапутовіч у бесіді з RMF FM.
Він нагадав про те, що скандальний закон про ІНП є каменем спотикання у відносинах країни з Ізраїлем і Сполученими Штатами. Однак наголосив на тому, що відповідний документ не сприяє зростанню антисемітських настроїв у Польщі, оскільки, за словами дипломата, "їх немає".
На думку міністра, корекція закону може відбутися й без участі Конституційного суду, на розгляд якого президент Польщі Анджей Дуда направив закон одразу після підписання. "Прем'єр-міністр припускає, що він може діяти в іншому режимі. Оскільки Сейм є суверенним, він може прийняти поправки в цей закон", - цитує дипломата "Українська правда".
Нагадаємо, 1 березня, набув чинності закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів" і звинувачення поляків у причетності до злочинів Третього рейху.
У ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами прийняв без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті.
6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон. Однак після цього він оскаржив деякі його положення в Конституційному суді.
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".