Дуда оскаржує статті закону про Інститут нацпам'яті, де згадуються "українські націоналісти"

Поділитися
Дуда оскаржує статті закону про Інститут нацпам'яті, де згадуються "українські націоналісти" Дуда хоче перевірити коректність вживання терміну "українські націоналісти" із закону про ІНП © president.pl
Президент Польщі також просить перевірити Конституційний суд на відповідність вживання терміну "Східна Малопольща".

Президент Польщі Анджей Дуда подав до Конституційного суду звернення з проханням перевірити на відповідність статті закону про Інститут національної пам'яті, що містять згадку про "українських націоналістів". Відповідний позов опублікований на сайті.

"Цьому закону також закидається невідповідність: ...2) статті 1. п. 1 у частині, що стосується слів "українських націоналістів", і статті 2а у частині, що стосується слів "українські націоналісти", а також слів "Східної Малопольщі" статтям 2 та 42 п. 1 Конституції у зв'язку зі статтею 31 п. 3 Конституції", - йдеться в описі до справи.

Зазначимо, що ст. 2 Конституції РП говорить про те, що Польща є демократичною країною, яка забезпечує виконання принципів соціальної справедливості. У ст. 42, п.1 визначається, хто у Польщі підлягає кримінальній відповідальності, а ст. 31, п. 3 Конституції передбачає обмеження щодо користування конституційними свободами людини і визначає, коли такі обмеження можуть наступити.

Глава МЗС Польщі Яцек Чапутович зазначив, що Конституційний суд Польщі може врахувати деякі доводи української сторони щодо закону про Інститут національної памяті. На його думку, суд може уточнити деякі питання, аби розвіяти нинішні побоювання української сторони.

Нагадаємо, що в ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами ухвалив без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті, де, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків, а також про причетність поляків до злочинів Третього рейху.

Раніше посол Ізраїлю в Польщі розкритикувала документ, зокрема, положення про Голокост, зазначивши, що країна сприйняла його як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення.

Також, у зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Міністерство закордонних справ України також висловило глибоку стурбованість у зв'язку із схваленням польським парламентом цього законопроекту. Українське зовнішньополітичне відомство закликало офіційну Варшаву до продовження конструктивного діалогу щодо чутливих для обох країн історичних питань.

Розкритикували законопроект і в Держдепартаменті США, заявивши, що він може підірвати свободу слова й академічний дискурс у країні та закликали Польщу його переглянути.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі