Про це в ефірі телеканалу TVN24 сказав попередній президент Польщі Броніслав Коморовський, повідомляє Rzeczpospolita. Він наголосив, що ветував би скандальний історичний закон через неприйнятність деяких його пунктів, зокрема тих, які стосуються України.
"В ситуації, коли урядовий проект змінюють в Сеймі і депутати, які взагалі не несуть відповідальності за наслідки такої постанови, дописують туди різні розділи, які стосуються, наприклад, України, а це вже стосується стратегічних інтересів польської держави, я б наклав вето", - пояснив Коморовський.
При цьому він сумнівається, що Конституційний суд анулює скандальний закон. На думку екс-президента Польщі, його рішення, швидше за все, буде "декорацією" для затвердження рішення, розробленого у політичних кабінетах партії "Право і Справедливість".
"Сподіваюся, що в ПіС з'явиться розуміння, що цим треба щось робити", - додав Коморовський.
Нагадаємо, що 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів". Він також повідомив про те, що відправив його для оцінки в Конституційний суд.
Незадовго до цього Верховна Рада прийняла заяву у зв'язку з польським законом, у якій засудила зміни до закону про Інститут нацпам'яті, наголошуючи на тому, що це суперечить змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Польщею.
Також ініціативу польських законотворців розкритикував Ізраїль, розцінивши її як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення. У зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".