Конституційний суд Польщі може прислухатися до українців щодо закону про ІНП

Поділитися
Конституційний суд Польщі може прислухатися до українців щодо закону про ІНП Чапутович вважає, що українцям треба час, що "визнати історичну правду" © Twitter/Monitor Info
Міністр закордонних справ Польщі хоче "розблокувати" відносини з Україною.

Конституційний суд Польщі може врахувати деякі доводи української сторони щодо закону про Інститут національної памяті. Про це в інтерв'ю виданню Gazeta Polska заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, передає "Укрінформ".

"Українці теж протестують проти змін до закону про ІНП. Однак, Конституційний суд може врахувати сумніви української сторони й уточнити деякі питання, аби розвіяти нинішні побоювання", - зазначив Чапутович.

Міністр також підкреслив, що Польща підтримує Україну в найважливіших питаннях, зокрема, щодо євроінтеграції країни та у конфлікті з Росією, однак історичний діалог між двома країнами є необхідним. Чапутович вважає, що польська сторона повинна вимагати визнання історичної правди, але необхідним є час, щоб українське суспільство сприйняло цю правду (про трагічні події на Волині в 1943-1944 роках).

Очільник відомства також заявив, що поляки хочуть "розблокувати" відносини з Україною, а також висловив сподівання, що буде відновлено ексгумаційні роботи і що зможуть розмовляти історики. Чапутович зазначив, що він планує обговорити з українським колегою взаємовідносини і можливість співпраці.

Нагадаємо, що в ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами ухвалив без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті, де, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків, а також про причетність поляків до злочинів Третього рейху.

Раніше посол Ізраїлю в Польщі розкритикувала документ, зокрема, положення про Голокост, зазначивши, що країна сприйняла його як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення.

Також, у зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Міністерство закордонних справ України також висловило глибоку стурбованість у зв'язку із схваленням польським парламентом цього законопроекту. Українське зовнішньополітичне відомство закликало офіційну Варшаву до продовження конструктивного діалогу щодо чутливих для обох країн історичних питань.

Розкритикували законопроект і в Держдепартаменті США, заявивши, що він може підірвати свободу слова й академічний дискурс у країні та закликали Польщу його переглянути.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі