Зокрема він процитував уривок закону в якому йдеться, що його прийняття є доцільним через "зростаючі міграційні рухи з України, коли носії ідеології українського націоналізму і адепти світогляду опертого на прославляння формувань, які скоїли геноцид, все більше представлені в Польщі, що також призводить до напруженості у польсько-українських відносинах".
"Наступний шмат тексту не менш цікавий - виявляється закон покликаний нормалізувати міжнародні відносини (він вже це зробив - свідчення реакція України, Ізраїля, США) та підтримати "справді демократичні спільноти в Україні". Зважаючи на те, що в Україні цей закон позитивно сприймають виключно проросійські сили, стає зрозуміло, кого збираються підтримувати польські політики", - зауважив В'ятрович.
Нагадаємо, що в ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами ухвалив без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті, де, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.
У відповідь президент Петро Порошенко висловив стурбованість прийнятим сеймом скандальним законом та назвав його необ'єктивним та категорично неприйнятним.
Раніше представники комітетів відхилили пропозицію вилучити із закону запис про "злочини українських націоналістів" і не погодилися прибрати покарання за заперечення цього у вигляді позбавлення волі, тож за пропаганду "бандерівської ідеології" можна отримати штраф або потрапити за грати на 3 роки.
Міністерство закордонних справ України також висловило глибоку стурбованість у зв'язку із схваленням польським парламентом цього законопроекту. Українське зовнішньополітичне відомство закликало офіційну Варшаву до продовження конструктивного діалогу щодо чутливих для обох країн історичних питань.
Також ініціативу польських законотворців розкритикував Ізраїль, який сприйняв його як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення. У зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.
Розкритикували законопроект і в Держдепартаменті США, заявивши, що він може підірвати свободу слова й академічний дискурс у країні та закликали Польщу його переглянути.