Міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес вважає малоймовірною відправку британських військ до України в разі повномасштабного вторгнення Росії. Таку думку Уоллес висловив в інтерв'ю The Spectator.
Міністр нагадав: Україна не є членом НАТО, тож не може скористатися статтею 5 Статуту Альянсу, за якою країна-член НАТО, яка зазнала військового нападу, може розраховувати на допомогу союзників.
«Це факт, що вона (Україна – ред.) не є членом НАТО, тому дуже малоймовірно, що хтось збирається відправити війська до України, щоб кинути виклик Росії за цього сценарію. Ми не повинні дурити людей», – наголосив він.
Журналісти нагадали: раніше Воллес неоднозначно ставився до можливого відправлення військових до України та припускав використання «оборонного потенціалу» проти Росії. Британія могла наслідувати приклад США – президент Джо Байден раніше відкинув можливість відправки американських військових до України для захисту від російської агресії, пише, пише liga.net.
За словами міністра, Британія ще не почала допомагати Україні летальним озброєнням, проте він Лондон «постійно вивчає усі варіанти».
Напередодні США та НАТО виступили із вимогою до Росії надати гарантії ненападу на Україну. Своєю чергою у МЗС України нагадали: найкращими гарантіями з боку Росії буде припинення війни на Донбасі. У РФ вимоги проігнорували, заявивши про «втручання у внутрішні справи» країни.
Росія вчергове грає на підвищення ставок, аби домогтися «розрядки» на власних умовах. Загрозою ескалації на російсько-українському кордоні Москва домоглася саміту Джо Байдена та Владіміра Путіна 7 грудня, а також консультацій з НАТО стосовно «питань, які непокоять» – щодо розширення Альянсу завдяки приєднанню України та Грузії.
ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не)домовилися американський, український та російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:
- Сергій Корсунський «Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні»;
- Олексій Іжак «Байден та Путін розійшлися по кутках. Чого чекати Україні»;
- Олег Шамшур «Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна»;
- Володимир Кравченко «Україна — епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?».