Міністр фінансів США розкритикувала економічні відносини Китаю з РФ   

Поділитися
Міністр фінансів США розкритикувала економічні відносини Китаю з РФ    © qz
Єллен також нагадала про глобальну продовольчу кризу, яку спричинила війна РФ проти України.

Міністр фінансів США Джанет Єллен розкритикувала економічні відносини Китаю з РФ. Вона також закликала Пекін використати його «особливі відносини з Росією», щоб переконати Кремль припинити війну проти України. Про це Єллен заявила під час візиту до Південної Кореї, повідомляє AP News.

Міністр фінансів США також додала, що Америка та Південна Корея повинні поглибити свої торговельні зв’язки, щоб не дозволяти іншим країнам використовувати вплив на ринку для несправедливої ​​вигоди, вказуючи на Китай.

«Ми не можемо дозволити таким країнам, як Китай, використовувати свої позиції на ринку ключових сировинних матеріалів, технологій або продуктів, щоб підірвати нашу економіку або застосувати небажані геополітичні важелі», — сказала Єллен.

Єллен розкритикувала економічні відносини Китаю з Москвою, закликаючи Пекін використати свої «особливі відносини з Росією», щоб переконати її припинити вторгнення в Україну.

«Китай спрямував значні ресурси на пошуки домінуючої позиції у виробництві певних передових технологій, у тому числі напівпровідників, використовуючи низку нечесних торговельних практик для досягнення цієї позиції», — зазначила вона.

Посилаючись на «несправедливу практику Китаю, яка завдає шкоди інтересам національної безпеки США», Єллен закликала демократичні країни брати участь у тому, що вона назвала «підтримкою друзів», щоб знизити економічні ризики для економік країн-союзників.

«Підтримка друзів», про яку Єллен згадувала в кількох виступах, стосується країн зі спільними цінностями, які погоджуються на торгові практики, що заохочують виробництво та знижують ризики для ланцюгів постачання. 

«Мета — знизити ризики для нашої та їхньої економіки», — сказала Єллен.

Вона також знову наполягала на обмеженні цін на російську нафту, заявивши, що РФ зараз погрожує розпалити глобальну продовольчу кризу, блокуючи українські порти після того, як її вторгнення в Україну спричинило різке зростання цін на енергоносії.

«Усі відповідальні країни повинні об’єднатися, щоб протистояти цій війні, і разом працювати над її швидким припиненням. І тому Сполучені Штати та інші союзники і партнери прагнуть зменшити доходи Росії для ведення війни», — сказала Єллен.

Глобальна економіка постраждала внаслідок війни РФ проти України та пандемії COVID-19. Стрімке зростання цін на енергоносії та висока інфляція торкнулися майже всіх країн.

Раніше повідомлялося, що Китай продовжує постачати Росії мікросхеми, електронні компоненти та сировину для військових потреб, що ускладнює зусилля США та союзників щодо ізоляції економіки РФ та послаблення її військового потенціалу.

Українська влада разом із американськими, європейськими та азійськими партнерами намагалася вмовити офіційний Пекін відіграти конструктивну роль у припиненні війни РФ проти нашої країни. Нещодавно президент Зеленський визнав, що Китай обрав політику бути осторонь. Зі статті Наталії Бутирської дізнайтеся, «Чому Китай не хоче, щоб Україна перемогла Росію».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі