Меркель зробила заяву щодо транзиту газу Україною після запуску "ПП-2"

Поділитися
Меркель зробила заяву щодо транзиту газу Україною після запуску © Офіс президента
У ФРН обіцяли ввести санкції в разі відмови РФ від транзиту.

Транзит російського газу через Україну після початку постачання по трубопроводу "Північний потік-2" знаходиться в інтересах ФРН.

Про це заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель у Варшаві на спільній пресконференції з главою уряду Польщі Матеушем Моравецким, повідомляє Reuters.

Канцлерка відзначила, що дала знати це ще під час переговорів прокладання трубопроводу.

"Я дала ясно зрозуміти, що нас турбує, щоб Україна залишалася країною, яка здійснює транзит російського газу", - заявила Меркель.

Моравецький зазначив, що гарантії щодо транзиту газу через Україну і Польщу "зменшують ймовірність шантажу з боку Росії — цінового шантажу і, що більш важливо, політичного шантажу".

Сьогодні в Києві глава "Нафтогаз України" Юрій Вітренко висловив надію, що санкції США щодо оператора "Північного потоку-2" - Nord Stream 2 AG, приведуть до того, що "європейські компанії не будуть закуповувати газ, що йде по цьому трубопроводу". Він також звинуватив Росію в зростанні цін на газ в Європі.

Роботи з укладання труб "Північного потоку-2" завершилися 6 вересня, через чотири дні "Газпром" повідомив про завершення будівництва газопроводу.

Україна наполягає на документальному закріпленні міжнародних гарантій збереження транзиту газу через українську ГТС після запуску "Північного потоку-2", заявив на форумі Ялтинської європейської стратегії-2021 (YES) глава ОПУ Андрій Єрмак.

В "Нафтогазі" переконані, що "Північний потік-2" не буде працювати на комерційній основі. Росія може провести пробний пуск газу, щоб переконатися в працездатності труби, але без сертифікації на комерційній основі газопровід працювати не зможе.

Німеччина і США декларують готовність ініціювати нові санкції проти Росії, якщо після запуску "ПП-2" Кремль спробує залишити Україну без транзиту. Але Україна скептично ставиться до обіцянок, продовжуючи вимагати конкретних гарантій на найближчі роки, і домагатися зупинки геополітичного проекту Кремля.

25 серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа виніс рішення, яким визнав: дія газової директиви ЄС поширюється на споруджуваний російський газопровід "Північний потік-2". Це означає, що доставка і транспортування газу повинні бути розділені, а оператор Nord Steam 2 - стати незалежним від "Газпрому".

Що означає рішення німецького суду для України? Які дії треба розпочинати Київ, щоб створити додаткові проблеми "Газпрому"? Читайте в статті Михайла Гончара "Оператор газопроводу" Північний потік-2 "програв суд в Німеччині" в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі