Росія заявила про добудову «ПП-2» – пані посол Маркарова розповіла про подальші дії України

Відео
Поділитися
Росія заявила про добудову «ПП-2» – пані посол Маркарова розповіла про подальші дії України © Nord Stream 2
Київ проводитиме консультації зі спецпредставниками Німеччини та США для «практичного наповнення» заяв про збереження транзиту.

Пані посол України в США Оксана Маркарова повідомила, що питання «Північного потоку-2» не закрите, і розповіла, як Київ протидіятиме повноцінному запуску труби.

Напередодні російський «Газпром» заявив про добудову газопроводу в обхід України. Добудована труба має пройти процедуру сертифікації, що може зайняти щонайменше 8-9 місяців. До завершення процедури РФ не зможе використовувати газопровід в комерційних цілях.

Зі свого боку Україна має намір не допустити сертифікацію газопроводу, наполягаючи на тому, що «Північний потік-2» є не економічним проєктом, а геополітичною зброєю Кремля.

За словами пані посла Маркарової, справжню мету Росії щодо запуску трубопроводу усвідомлюють і Сполучені Штати.

«Ми вважаємо, що «Північний потік» - це зброя. Наша думка не змінилася. Ба більше, США вважають, що «Північний потік» - це поганий «потік». (...) Навіть якщо він буде на 100% добудований, є ще питання інші. Питання сертифікації тощо», - повідомила Маркарова в інтерв'ю «Європейської правді».

Пані посол нагадала, що санкції на всі російські компанії і судна зберігаються.

«Залишаються санкції абсолютно на всі російські компанії, російські судна. Ба більше, ми постійно надаємо додаткову інформацію для наших партнерів, і додаткові санкції повинні переглядатися і накладатися щотримісяці», - додала посол.

Відмовившись вводити санкції проти компанії-оператора газопроводу Nord Stream 2 AG, 100% якої належить «Газпрому», США, водночас,  декларують готовність ініціювати нові санкції проти Росії, якщо після запуску «ПП-2» Кремль спробує залишити Україну без транзиту.

Наприкінці серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа (Німеччина) визнав: дія газової директиви ЄС поширюється на російський газопровід, отже, оператор має отримати незалежність від «Газпрому».

За словами Маркарової, хоча санкції у 2019 році були «дуже інструментальні», зараз важливо активно співпрацювати із зарубіжними партнерами України - Німеччиною та США.

Маркарова також нагадала про заяву канцлерки Німеччини Ангели Меркель, в якій та чітко вказала на збереження за Україною ролі транзитної держави. Такої ж точки зору дотримуються і кандидати на посаду канцлера на виборах 26 вересня.

«І тому ми зараз дуже активно будемо працювати з обома спецпредставниками, призначеними для обговорення цього питання, щоб надати свою позицію, щоб ці заяви мали практичне наповнення. Практично наповнити - буде дуже складне питання, тому що Росія, мабуть, не для того будує «Північний потік». Але я не говорила б, що це питання остаточно вирішене», - підсумувала дипломатка.

Дивитися з 18:37 хвилини.

9 вересня в Німеччині відбулася зустріч представників РФ і ФРН, присвячена транзиту газу через Україну. Після цього в Москві заявили, що Росія не має наміру зупиняти транзит газу через територію України після запуску газопроводу в обхід української ГТС - «Північного потоку-2». Однак, за словами речника МЗС РФ Марії Захарової, це питання залежить від обсягів майбутніх європейських закупівель та конкурентоспроможності альтернативних маршрутів.

Раніше керівник «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив, що Україна продовжує працювати над тим, щоб «Північний потік-2» не зміг запрацювати. У своїй боротьбі Україна спиратиметься на газову директиву ЄС, дія якої поширюється на російський газопровід.

Україна досі може знищити енергетичну зброю Путіна. Як? Читайте в статті Лани Зеркаль «Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо «Північного потоку-2»» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі