У "Нафтогазі" переконані, що "Північний потік-2" не буде працювати на комерційній основі. Голова компанії Юрій Вітенко під час ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" пояснив, що для повного введення в експлуатацію цей газопровід потрібно буде спершу сертифікувати та затвердити у Європі.
"Тобто технічно труба буде готова, вони пустять газ, щоб протестувати, що газ дійсно може по ній йти. У комерційному режимі цей проект не зможе працювати до тих пір, поки його не сертифікує німецький регулятор. І це ще має бути підтверджене Європейською комісією. А цього не буде", - заявив Вітренко.
Напередодні зустрічі Зеленського і Байдена видання Bloombergнаголошувало, що візит президента України до США супроводжує напруженість навколо «Північного потоку-2».
Німеччина і США декларують готовність ініціювати нові санкції проти Росії, якщо після запуску «СП-2» Кремль спробує залишити Україну без транзиту. Україна скептично ставиться до обіцянок, продовжуючи вимагати конкретних гарантій на найближчі роки, і домагатися зупинки геополітичного проєкту Кремля.
25 серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа ухвалив рішення, яким визнав: дія газової директиви ЄС поширюється на споруджуваний російський газопровід «Північний потік-2». Це означає, що доставка і транспортування газу мають бути розділені, а оператор Nord Steam 2 - стати незалежним від «Газпрому».
Що означає рішення німецького суду для України? Які дії має вжити Київ, щоб створити додаткові проблеми «Газпрому»? Читайте в статті Михайла Гончара «Оператор газопроводу «Північний потік-2» програв суд у Німеччині» в ZN.UA.