США підтвердили готовність використовувати санкційну політику в разі загрози енергетичній безпеці України після запуску газопроводу «Північний потік-2», повідомив президент України Володимир Зеленський за підсумками переговорів з американським лідером Джо Байденом.
«Я знаю, що є бажання США, те, що я сьогодні чув, якщо порушуватимуться українські права і, якщо порушуватиметься питання енергетичної безпеки, Сполучені Штати будуть готові до застосування санкційної політики», - зазначив він в етері телеканалу «Україна 24».
За словами Зеленського, він розповів Байдену про плани України боротися з енергетичною зброєю Кремля.
«Я сказав президенту (Байдену - ред.) дуже відкрито, що ми, незважаючи ні на що, боротимемося з цією енергетичною зброєю», - додав він.
Напередодні зустрічі Зеленського і Байдена видання Bloomberg наголошувало, що візит президента України до США супроводжує напруженість навколо «Північного потоку-2».
Німеччина і США декларують готовність ініціювати нові санкції проти Росії, якщо після запуску «СП-2» Кремль спробує залишити Україну без транзиту. Україна скептично ставиться до обіцянок, продовжуючи вимагати конкретних гарантій на найближчі роки, і домагатися зупинки геополітичного проєкту Кремля.
25 серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа ухвалив рішення, яким визнав: дія газової директиви ЄС поширюється на споруджуваний російський газопровід «Північний потік-2». Це означає, що доставка і транспортування газу мають бути розділені, а оператор Nord Steam 2 - стати незалежним від «Газпрому».
Що означає рішення німецького суду для України? Які дії має вжити Київ, щоб створити додаткові проблеми «Газпрому»? Читайте в статті Михайла Гончара «Оператор газопроводу «Північний потік-2» програв суд у Німеччині» в ZN.UA.