Сполучені Штати Америки не відмовляються від ведення санкцій проти "Північного потоку-2", незважаючи на укладення угоди з Німеччиною. Угода по газопроводу є найкращим, чого міг досягти Вашингтон в цій ситуації. Про це повідомив представник Держдепу США Нед Прайс в Вашингтоні.
"Щоб сказати абсолютно ясно: ми не відмовляємося ні від яких доступних нам інструментів. Насправді ми додаємо кілька додаткових в наш арсенал", - заявив він.
Представник американського Держдепу додав, що спроба зупинити цей російський проект була нереалістичною, а німецько-американська угода - краще, чого могли досягти США в сьогоднішніх умовах.
Як заявила в четвер канцлер Ангела Меркель, компроміс, узгоджений зі Сполученими Штатами щодо трубопроводу «Північний потік-2», за яким російський газ надходить до Німеччини, є позитивним кроком, навіть якщо він не вирішить всіх розбіжностей.
Меркель заявила, що заручилася запевненнями Росії в тому, що вона не буде використовувати трубопровід, проти якого виступають Україна і деякі інші східноєвропейські країни, в якості зброї, але додала, що Берлін готовий відреагувати, якщо він це зробить. «Врешті-решт, у нас є інструменти, щоб щось зробити», - сказала вона, додавши, що сподівається, що санкції проти Москви не знадобляться, передає Reuters.
Президент США Джо Байден також заявив про те, що будівництво "Північного потоку-2" завершено вже на 99%. Ідея про те, що щось буде сказано чи зроблено, буде зупинено, нереальна.
Напередодні заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила про те, що США і Німеччина досягли домовленості щодо газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проекту.
У той же час сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми будемо домагатися, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (через Україну - ред.) Продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу по території України діє до 2024 року.