Канцлер Німеччини Ангела Меркель допустила серйозний прорахунок, коли спробувала примусити інших європейських лідерів піти далі, ніж було раніше узгоджено дипломатами. "Франція, її головний союзник, був обурений, як і значне безліч інших країн, включаючи Кіпр, Угорщина, Польща, Люксембург та Австрії", - йдеться в статті.
На думку видання, невдача Меркель у досягненні угоди може "відгукнутися" під час регіональних виборів у Німеччині вже в ці вихідні. "Лідерам ЄС все ж вдалося після переговорів, які тривали десять годин, узгодити "основні принципи" угоди, яка буде опрацьовуватись 18 березня на іншому вищому рівні, але основні труднощі та політичні конфлікти залишаються", - йдеться в статті.
Німеччина сильно натиснула в питанні про те, що "за кожного сирійця, прийнятого Туреччиною з грецьких островів, інший сирієць, з Туреччини, повинен переміщатися в одну з країн ЄС". Меркель лише на підставі підтримки Нідерландів намагалася продавити цю ідею під час переговорів у ніч на неділю з прем'єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу, повідомляє видання.
"Франція також була в люті, тому що Німеччина не консультувалася з Парижем щодо цього питання", - підкреслюється в статті.
Автор статті нарікає, хто ж з країн ЄС захоче прийняти у себе нових біженців, коли більшість вважає, що вже прийняли занадто багато.
Опрацьовується варіант перенаправлення мігрантів з Греції в Туреччину. ЄС погодився допомогти Афінам "у забезпеченні всеосяжного, великомасштабного й прискореного перенаправлення в Туреччину всіх нелегальних мігрантів, які не потребують міжнародного захисту". "Але як змусити людей повернутися? У поєднанні з іншими заходами це означає, що близько 1800 мігрантів, у тому числі сирійці, будуть змушені повертатися до Туреччини кожен день", - йдеться в статті. Поки що ніхто не вірить в те, що греки охоче пройдуть на такі заходи.
Що отримає Туреччина відповідно до міграційної угодою - в обмін на допомогу в врегулюванні кризи біженців ЄС пообіцяв Анкарі спростити візовий режим, а також дати новий старт переговорів про членство Туреччини в ЄС. "Це означає, що всі 75 мільйонів турків будуть мати можливість подорожувати по всій Шенгенській зоні. І що візи не будуть застосовуватися у Великобританії. А це вже досить суперечливо", - йдеться в статті. Автор нагадує, що, згідно з правилами ЄС, Туреччина не може бути надана свобода пересування в Шенгенській зоні, поки вона не визнає уряд Кіпру. "Ця проблема є червоною лінією для Кіпру та Франції", - підкреслює видання.
Автор нарікає, що ще більш незручним питанням у цьому контексті є те, що Німеччина і Меркель виступають проти членства Туреччини в ЄС для Туреччини.
При цьому, як пише видання The Financial Times, Меркель зробила велику ставку на міграційну угоду з Туреччиною. "Для Ангели Меркель, яка є політиком дуже обережним і підходить до всього з науковою точністю, угода з Туреччиною стала нехарактерною авантюрою", - йдеться у статті британського видання.
За спинами деяких її найближчих європейських союзників канцлер Німеччини Ангела Меркель намагалася укласти угоду зі своїм турецьким колегою, що цілком може покласти кінець напливу біженців в Європу, але це буде коштувати дуже дорого - у тому числі, додаткові 3 млрд євро для Туреччини, а також спрощення візового режиму для Анкари.
Як пише автор, європейські дипломати були обурені тим, що їх виключили з цих переговорів Меркель і її турецького колеги. "Її власні політичні союзники у вівторок натякнули на те, що назріває бунт у зв'язку з угодою з Туреччиною", - пише FT.
"Незважаючи на те, що Меркель різко відгукнулася про ідеї Туска про закриття коридору ("балканського маршруту" для мігрантів), вона може в кінцевому підсумку виступити за неї, особливо якщо угода з Туреччиною зірветься", - йдеться в статті.
У середу, 9 березня, сітало відомо, що впав із-за міграційної політики рейтинг Меркель почав активно рости.
Як повідомлялося раніше, ЄС планує закрити "балканський маршрут" для мігрантів. Згідно з проектом документа, європейські лідери візьмуть на себе зобов'язання "покласти край незаконним потоків мігрантів западнобалканскому маршруту; цей маршрут тепер закритий". Євросоюз також зобов'язується допомогти Греції у важкій ситуації, що склалася в країні з-за напливу шукачів притулку.
Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежери повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.