Меркель розлютила своїх союзників і може зірвати міграційну угоду з Туреччиною – The Times

Поділитися
Меркель розлютила своїх союзників і може зірвати міграційну угоду з Туреччиною – The Times Невдача Меркель у досягненні угоди з Туреччиною може «відгукнутися» під час регіональних виборів у Німеччині
Угоди ЄС з Туреччиною, яка повинна була покласти кінець потоку мігрантів через Егейське море в Грецію і центральну частину Західної Європи через Балкани, не було досягнуто, кажуть джерела британського видання.

Європейські лідери відклали складні рішення до наступного саміту, який пройде через десять днів. Нові вимоги Туреччини та Німеччини опинилися вироком для попередньої угоди щодо мігрантів, пише британське видання The Times.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель допустила серйозний прорахунок, коли спробувала примусити інших європейських лідерів піти далі, ніж було раніше узгоджено дипломатами. "Франція, її головний союзник, був обурений, як і значне безліч інших країн, включаючи Кіпр, Угорщина, Польща, Люксембург та Австрії", - йдеться в статті.

На думку видання, невдача Меркель у досягненні угоди може "відгукнутися" під час регіональних виборів у Німеччині вже в ці вихідні. "Лідерам ЄС все ж вдалося після переговорів, які тривали десять годин, узгодити "основні принципи" угоди, яка буде опрацьовуватись 18 березня на іншому вищому рівні, але основні труднощі та політичні конфлікти залишаються", - йдеться в статті.

Німеччина сильно натиснула в питанні про те, що "за кожного сирійця, прийнятого Туреччиною з грецьких островів, інший сирієць, з Туреччини, повинен переміщатися в одну з країн ЄС". Меркель лише на підставі підтримки Нідерландів намагалася продавити цю ідею під час переговорів у ніч на неділю з прем'єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу, повідомляє видання.

"Франція також була в люті, тому що Німеччина не консультувалася з Парижем щодо цього питання", - підкреслюється в статті.

Автор статті нарікає, хто ж з країн ЄС захоче прийняти у себе нових біженців, коли більшість вважає, що вже прийняли занадто багато.

Опрацьовується варіант перенаправлення мігрантів з Греції в Туреччину. ЄС погодився допомогти Афінам "у забезпеченні всеосяжного, великомасштабного й прискореного перенаправлення в Туреччину всіх нелегальних мігрантів, які не потребують міжнародного захисту". "Але як змусити людей повернутися? У поєднанні з іншими заходами це означає, що близько 1800 мігрантів, у тому числі сирійці, будуть змушені повертатися до Туреччини кожен день", - йдеться в статті. Поки що ніхто не вірить в те, що греки охоче пройдуть на такі заходи.

Що отримає Туреччина відповідно до міграційної угодою - в обмін на допомогу в врегулюванні кризи біженців ЄС пообіцяв Анкарі спростити візовий режим, а також дати новий старт переговорів про членство Туреччини в ЄС. "Це означає, що всі 75 мільйонів турків будуть мати можливість подорожувати по всій Шенгенській зоні. І що візи не будуть застосовуватися у Великобританії. А це вже досить суперечливо", - йдеться в статті. Автор нагадує, що, згідно з правилами ЄС, Туреччина не може бути надана свобода пересування в Шенгенській зоні, поки вона не визнає уряд Кіпру. "Ця проблема є червоною лінією для Кіпру та Франції", - підкреслює видання.

Автор нарікає, що ще більш незручним питанням у цьому контексті є те, що Німеччина і Меркель виступають проти членства Туреччини в ЄС для Туреччини.

При цьому, як пише видання The Financial Times, Меркель зробила велику ставку на міграційну угоду з Туреччиною. "Для Ангели Меркель, яка є політиком дуже обережним і підходить до всього з науковою точністю, угода з Туреччиною стала нехарактерною авантюрою", - йдеться у статті британського видання.

За спинами деяких її найближчих європейських союзників канцлер Німеччини Ангела Меркель намагалася укласти угоду зі своїм турецьким колегою, що цілком може покласти кінець напливу біженців в Європу, але це буде коштувати дуже дорого - у тому числі, додаткові 3 млрд євро для Туреччини, а також спрощення візового режиму для Анкари.

Як пише автор, європейські дипломати були обурені тим, що їх виключили з цих переговорів Меркель і її турецького колеги. "Її власні політичні союзники у вівторок натякнули на те, що назріває бунт у зв'язку з угодою з Туреччиною", - пише FT.

"Незважаючи на те, що Меркель різко відгукнулася про ідеї Туска про закриття коридору ("балканського маршруту" для мігрантів), вона може в кінцевому підсумку виступити за неї, особливо якщо угода з Туреччиною зірветься", - йдеться в статті.

У середу, 9 березня, сітало відомо, що впав із-за міграційної політики рейтинг Меркель почав активно рости.

Як повідомлялося раніше, ЄС планує закрити "балканський маршрут" для мігрантів. Згідно з проектом документа, європейські лідери візьмуть на себе зобов'язання "покласти край незаконним потоків мігрантів западнобалканскому маршруту; цей маршрут тепер закритий". Євросоюз також зобов'язується допомогти Греції у важкій ситуації, що склалася в країні з-за напливу шукачів притулку.

Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежери повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі