Одним з головних напрямків для ЄС у вирішенні кризи з біженцями має стати співпраця з Туреччиною, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель у бундестазі, передає Deutsche Welle.
За її словами, у сучасному світі такі проблеми можна врегулювати тільки спільними діями європейських країн, а також при співпраці з іншими державами.
Вона підкреслила, що одним з ключових напрямів для врегулювання цієї кризи є співпраця з Туреччиною.
Крім того, необхідно зміцнити зовнішні кордони ЄС, прискорити процедуру висилки біженців, які не мають право на отримання притулку, а також працювати над усуненням причини масової втечі людей в Європу і шукати вирішення сирійського конфлікту, вважає німецький канцлер.
7 жовтня ЄС оприлюднив проект плану співробітництва з Туреччиною щодо біженців. З нього випливає, що Євросоюз готовий надавати Анкарі фінансову допомогу в обмін на створення кращих умов прийому біженців в Туреччині і їх тривалого перебування в країні. Крім цього, проект передбачає повернення в Туреччину мігрантів, які нелегально перебралися в Євросоюз і не отримали політичного притулку.
14 жовтня дипломатична делегація Євросоюзу вирушила до Туреччини з пропозицією укласти угоду про співпрацю в питанні біженців. ЄС хоче обміняти певні пільги для турків, серед яких введення безвізового режиму з країнами Шенгенської зони, в обмін на посилення співпраці з Європою для зменшення потоку біженців з Сирії.
Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".