Як повідомляє BBC, ЄС хоче обміняти певні пільги для турків, серед яких введення безвізового режиму з країнами Шенгенської зони, в обмін на посилення співпраці з Європою для зменшення потоку біженців з Сирії.
Президент Європейської Ради Дональд Туск побоюється, що наплив біженців посилиться навесні 2016 року.
Таку угоду з Анкарою Брюссель сподівався укласти до 15 жовтня. Однак переговори були відкладені через жалобу в Туреччині, оголошену після суботніх вибухів у столиці. В цей же час, на турецькій території перебувають близько двох мільйонів сирійців, які втекли від війни в своїй рідний країні.
Тим часом 22 вересня глави МВС країн ЄС підтримали розподіл 120 тисяч біженців державам Євросоюзу. Проти проголосували представники Чехії, Словаччини, Румунії та Угорщини. При цьому напередодні Єврокомісія наголосила, що має намір розміщувати біженців строго за схваленою схемою і після розподілу мігранти не зможуть перебиратися з однієї країни ЄС в іншу.
Квотний перерозподіл 120 тисяч мігрантів є лише з одним інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу (Італії, Франції, Німеччині, Угорщині тощо) в їх відповідальності за біженців. В цілому,ЄС очікує наплив мігрантів у 850 тисяч біженців в найближчі два роки.
При цьому проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".