Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель на саміті Європейського Союзу розкажуть лідерам країн-членів ЄС про результати останніх переговорів у "нормандському" форматі (за участі президентів України Петра Порошенка і Росії Володимира Путіна), що відбулися 2 жовтня в Парижі.
Це випливає з порядку денного саміту, який пройде 15-16 жовтня в Брюсселі.
Питання останніх "нормандських" переговорів щодо Донбасу не буде пріоритетним - воно значиться останнім у списку тем для обговорення лідерами ЄС.
"На завершення, канцлер Меркель і президент Олланд, як очікується, проінформують колег про переговори в Нормандському форматі", - йдеться в документі.
Першим питанням стоїть розгляд доповіді про Європейський економічний та монетарний Союз. За ним йде інформація президента Європейської Ради Дональда Туска про останній розвиток подій майбутнього референдуму в Великобританії щодо її членства в ЄС.
Далі на порядку денному стоїть питання про міграції з акцентом на необхідності співпраці з третіми країнами на зовнішніх кордонах. Примітно, що сьогодні європейські ЗМІ повідомили про те, що ЄС хоче виміняти у Туреччини допомогу з біженцями на безвізовий режим. Також буде обговорюватися можливість повернення тих осіб, хто не може претендувати на статус біженця в ЄС.
За вечерею лідери ЄС продовжать обговорювати питання міграції, а також події в Туреччині та Сирії.
Туск має намір завершити саміт в четвер ввечері, але якщо це буде необхідно, лідери ЄС продовжать роботу в п'ятницю вранці, йдеться в документі.
Як відомо, однією з домовленостей "нормандської четвірки" 2 жовтня стало перенесення виборів "ДНР"і "ЛНР", які були заплановані на 18 жовтня і 1 листопада всупереч українському законодавству і Мінським угодами.
На зустрічі лідери України, Росії, Німеччини та Франції в черговий раз продемонстрували різницю в підходах до трактування Мінських угод. Як пише в статті на ZN.UA Сергій Рахманін, ні одна з ключових суперечностей подолана не була.
У статті автор, проаналізувавши позиції кожної із сторін, зазначає, що для вирішення проблеми Донбасу потрібні інші способи і механізми. Але зараз необхідно зняти з порядку денного саму можливість, по суті, фейкових виборів, які перетворюють ОРДЛО у друге Придністров'я.
"Вибори-симулякр можуть продовжити перемир'я, але, очевидно, не подарують миру. Київ збереже заступництво Заходу, але остаточно втратить його повагу. Виграє час, і втратить перспективу", - пише Рахманін. Докладніше про перспективи і можливі наслідки проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей читайте в матеріалі Сергія Рахманіна для ZN.UA "Симулякр".