Канцлер Німеччини Ангела Меркель після переговорів з керівництвом Туреччини заявила, що підтримає ідею розморожування переговорів щодо вступу Туреччини в Євросоюз, противником чого вона послідовно була більше 10 років.
Меркель зустрілася з прем'єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу, після переговорів з якими на спільній прес-конференції заявила, що ЄС готовий розпочати переговори в частині економічної та монетарної політики в контексті вступу Туреччини в Європейський союз.
"Отже, як ми можемо організувати процес приєднання динамічніше? Німеччина готова відкрити розділ 17, і почати підготовку до обговорення розділів 23 і 24 (документа про перспективу приєднання Туреччини до ЄС - ред.)", - заявила Меркель, додавши, що "готова обговорювати деталі".
Менше двох тижнів тому в інтерв'ю Меркель підтверджувала, що вона проти вступу Туреччини в Євросоюз. У той же час, на саміті з питань біженців Меркель визнала, що без Туреччини Євросоюз не зможе впоратися з проблемою біженців у Європі.
Потім президент Туреччини Ердоган заявляв, що Європа пізно, але "прокинулася", усвідомивши, що без Туреччини їй не впоратися.
"Тоді чому б їм не взяти Туреччини в Євросоюз", - сказав Ердоган.
Туреччина підписала Угоду про асоціацію з ЄС ще в 1963 році, економічну асоціацію з ЄС отримала в середині 1990-х. У той же час, інтерес Туреччини з плином часу до вступу в Євросоюзі впав. У Євросоюзі також не поспішають приймати Туреччину з ЄС через порушення прав людини, що не відповідає європейським цінностям. Тим не менш, формально сторони продовжують вести переговори про членство Туреччини.
У 2015 році Ердоган заявив, що вступ до ЄС не є для населення Туреччини пріоритетом, і Туреччина не буде "благати" Євросоюз про членство.
Туреччина теж готова допомагати Європі з біженцями
У свою чергу, Давутоглу заявив, що Туреччина готова працювати з Німеччиною в питанні біженців
Турецький прем'єр продовжив наполягати на необхідності створити зону безпеки в Сирії поблизу Алеппо, де біженцям було б безпечно знаходитися, що позбавляло б їх потреби бігти в Туреччину і далі в Європу.
Також Давутоглу нагадав Меркель про очікування прогресу в переговорах про вступ Туреччини в ЄС та скасуванні віз для турків.
Раніше повідомлялося, що Євросоюз запропонував Туреччині лібералізацію візового режиму з ЄС, а також фінансову допомогу в 3 мільярди євро на те, щоб облаштувати біженцям умови життя на території Туреччини.
У той же час, коли у ЄС заявили, що досягли з Туреччиною угоди про координацію дій в питанні біженців, глава МЗС Туреччини сказав, що Євросоюз поспішає з висновками. Також в Туреччині розцінили пропозицію про 3 млрд євро і скасування віз в обмін на те, щоб залишити біженців у себе, як "політичний хабар".