Ризик виникнення ядерної війни продовжує зростати — The Hill

Поділитися
Ризик виникнення ядерної війни продовжує зростати — The Hill © depositphotos/Victority
Вирішення світових конфліктів повинно охоплювати зупинку прискорення темпів поширення ядерної зброї.

Оскільки світ став більш небезпечним у 2024 році, використання найнебезпечнішої зброї стало більш вірогідним. Ця траєкторія підвищує ставки для нової адміністрації Трампа, яка намагається покласти край війнам в Європі та на Близькому Сході.

Минулого року Владімір Путін став більш агресивним в Україні. Він оголосив, що російські ядерні сили перебувають у повній бойовій готовності, і незабаром розпочав військові навчання для перевірки готовності нестратегічних ядерних сил Росії в умовах бойових дій, зазначає Лорі Еспозіто Мюррей, старший науковий співробітник з питань національної безпеки та керуючий директор програм для керівників у Раді з міжнародних відносин.

Путін завершив 2024 рік запуском нової гіперзвукової балістичної ракети по цілях в Україні, одночасно офіційно оголосивши про зміну російської ядерної доктрини, яка офіційно знизила поріг застосування ядерної зброї для відповіді на звичайну загрозу російській території.

Згідно з оцінками американських оборонних аналітиків, Росія не готується до застосування ядерної зброї в Україні, а ядерні погрози Путіна відкидаються прихильниками України як "блеф", спрямований на зменшення підтримки України. Але риторика Путіна і перегляд його політики мали значний ефект, вважає Мюррей.

До війни в Україні американські чи російські лідери вкрай рідко натякали на загрозу застосування ядерної зброї. Погрози Путіна кардинально змінили лексику щодо застосування ядерної зброї, знизивши психологічний бар'єр для її використання і відновивши дискусію в Україні про те, чи потрібна їй сила ядерного стримування.

"Така риторика в поєднанні зі зміною стратегічної доктрини знижує поріг застосування ядерної зброї не лише в нинішньому конфлікті, але й у майбутніх. Крім того, Путін повинен визнати, що для збереження стримування він не може продовжувати погрожувати до того, як зрештою будуть потрібні дії", — стверджує Мюррей.

Автор також вказує на те, що війна на Близькому Сході підірвала ядерну безпеку. Іран може стати ядерною державою у відповідь на виснажливі атаки Ізраїлю на нього та його маріонеток. Також швидке розширення Китаєм своїх ядерних сил у 2024 році сприяє зниженню ядерного порогу.

Подальше підвищення рівня ядерного ризику також пов'язане з розвитком технологій. Штучний інтелект може небезпечно автоматизувати командування і контроль над ядерною зброєю. 

Про те, що означають заяви Путіна про перегляд ядерної доктрини РФ читайте у статті Володимира Кравченка "Новий ядерний шантаж. Що Путін замислив цього разу?".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі