Мельник оцінив шанси України отримати «зелене світло» Берліна на військову допомогу і швидке членство в НАТО

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мельник оцінив шанси України отримати «зелене світло» Берліна на військову допомогу і швидке членство в НАТО © Pixabay
Не варто вважати зміну влади в країні ключем від усіх дверей, особливо тих, які заблоковані вже давно.

Україні не варто чекати на швидкі зміни у позиції Німеччини щодо чутливих для Києва питань, попереджає посол України у Берліні Андрій Мельник. Попри зміну влади у країні, реальних шансів швидко отримати військову допомогу і членство в НАТО немає.

«На цьому шляху на нас чекають ще дуже багато перешкод. Бо і соціал-демократи, і до речі, Партія зелених, ставляться скептично не лише до самого членства України в НАТО, у них є особливий погляд навіть на сам Альянс, на те, якою має бути частка оборонних витрат у відсотках від ВВП, а також і на ядерну зброю, яка перебуває на території Німеччини, і на багато інших стратегічних речей. Тут відчувається певний псевдопацифізм», - зазначає Мельник в інтерв’ю ZN.UA.

Втім, Київ і надалі застосовуватиме чіткі аргументи та ставитиме питання, на які очікуватиме логічні відповіді, переконаний дипломат.

Україна з 2014 року звертається до Німеччини із запитами на постачання оборонних озброєнь. Востаннє аналогічний запит Київ відправляв навесні цього року, коли РФ під виглядом навчань стягнула до наших кордонів свої війська. У списку необхідного, крім зброї для захисту, медичні товари, бронежилети і кевларові шоломи, модулі для розміщення військових в польових умовах тощо. Але Німеччина відмовляє в поставках навіть тих предметів, які не можуть бути використані як зброя.

Київ розраховував, що зі зміною влади та відставкою Ангели Меркель думка Берліна зміниться на поміркованішу. У новій коаліційній угоді німецького уряду Україні дійсно відведено центральне місце. Свою підтримку нашій країні висловили новий канцлер, лідер соціал-демократів Олаф Шольц та міністерка закордонних справ, співголова «зелених» Анналена Бербок.  Втім, Київ оцінювати нову коаліцію не так за жорсткістю заяв на адресу РФ, як за конкретними кроками реальної підтримки України.

Навіть перед загрозою повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Німеччина не тільки продовжує вперто відмовляти нашій країні в постачанні оборонної зброї, а й блокує отримання Києвом озброєння, вже купленого і оплаченого через відповідну структуру НАТО, заодно гальмуючи як надання Україні ПДЧ, так і її подальше зближення з Альянсом. Чи варто очікувати на зміну позиції Берліна з новим канцлером – Олафом Шольцем? Чи має німецька сторона пропозиції, як Україні захищатися від Росії без зброї та НАТОвської парасольки? Про це й не тільки ви дізнаєтеся з другої частини інтерв’ю посла України у ФРН Андрія Мельника – «Україна не дозволить нікому – ані ворогам, ані нашим партнерам – викручувати собі руки», яке взяла Тетяна Силіна

Перша частина інтерв'ю – за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі