У неділю, 4 березня, у столиці Македонії вкотре пройшла акція щодо перейменування країни. Тисячі людей вийшли на вулиці Скоп'є з плакатами та прапорами, протестуючи проти можливої зміни назви, передає The Guardian.
Учасники протесту "Ми - Македонія" зібралися під статуєю еллінського правителя Олександра Великого на головній площі столиці. Вони висунули вимоги до прем'єра Зорана Зоєва припинити переговори з Грецію щодо зміни назви. Також мітингувальники хочуть, щоб ООН прийняла резолюцію про визнання за Македонією її конституційної назви.
"Ми тут, тому що питання назви, ідентичності, конституції і мови – ті питання, по яким ми повинні зайняти сильну позицію", - заявила одна з організаторів мітингу Евіка Стоянова-Камберова.
Нещодавно повідомлялося, що уряд Македонії пропонує додати географічне "уточнення", щоб наголосити на різниці між країною і однойменним грецьким регіоном, через що багато років тривають суперечки. Зокрема, є пропозиції перейменувати країни в Республіка Північної Македонії, Республіка Верхньої Македонії, Республіка Вардар Македонії і Республіка Македонія (Скоп'є).
Раніше у ЄС розповіли, коли чекати вирішення спору між Грецією і Македонією. Це станеться до кінця головування Болгарії в Раді ЄС у липні, заявив Європейський комісар з питань розширення Йоханнес Хан.
Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв раніше заявляв про референдум з приводу зміни назви країни. Таким чином, Македонія намагається вирішити багаторічну суперечку з Грецією і відкрити собі шлях до євроінтеграції.
Європейська комісія підготувала нову стратегію, відповідно до якої 2025 рік стане крайнім терміном для нової хвилі розширення, однак це стане можливим лише після врегулювання локальних суперечок на Західних Балканах. У ЄС зазначили, що "не будуть імпортувати двосторонні диспути".