Македонія готова змінити назву задля врегулювання конфлікту з Грецією

Поділитися
Македонія готова змінити назву задля врегулювання конфлікту з Грецією Македонія готова зробити крок до примирення з Грецією
Уряд країни готовий до географічного уточнення в назві.

У вівторок, 6 лютого, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив у Скоп'є про готовність змінити назву країни задля "розбудови дружби та довіри з Грецією", повідомляє Reuters.

Очільник уряду повідомив журналістам, що країна готова піти на компроміс та додати географічне уточнення в назві, щоб вирішити багаторічну суперечку з Грецією, яка перешкоджає через це вступу Македонії в Євросоюз та НАТО.

"Я хотів би, щоб переговори (з Грецією) досягли успіху ... Ми готові до географічного визначення в назві", - заявив Заєв.

Дипломати вважають, що назва Північна Македонія, Нова Македонія або Верхня Македонія може бути прийнятною для обох сторін. Наразі ж світова спільнота переважно посилається на країну, яка року оголосила про незалежність від колишньої Югославії, як Македонія, а в ООН вона значиться як "Колишня Югославська Республіка Македонія".

Заєв також заявив, що уряд перейменує головний аеропорт та головну автомагістраль, що носили назву на честь Олександра Великого. Це також дратувало Афіни, оскільки Олександр керував давньогрецьким королівством Македонія.

За словами очільника уряду, аеропорт перейменують на Міжнародний аеропорт Скоп'є", а автомагістраль носитиме назву "Дружба".

Днями в столиці Греції відбувся багатотисячний мітинг з вимогою перейменувати сусідню країну. Мітингувальники виступили поти будь-яких поступок у цьому питанні. Під час демонстрації на площі Сінтагма вони несли прапори Греції і Грецької православної церкви, а також транспаранти "Македонія – це Греція!" та "Руки геть від Македонії".

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв раніше заявляв про референдум з приводу зміни назви країни. Таким чином, Македонія намагається вирішити багаторічну суперечку з Грецією і відкрити собі шлях до євроінтеграції.

Нещодавно Македонія ратифікувала підписаний із Болгарією договір "про добросусідство, дружбу та співпрацю", що були ключовими умовами Євросоюзу для прийняття нових членів. Зокрема, сторони погодились відмовитись від територіальних претензій та заново переглянути спільну історію.

Як повідомлялося, Європейська комісія підготувала нову стратегію, відповідно до якої 2025 рік стане крайнім терміном для нової хвилі розширення, однак це стане можливим лише після врегулювання локальних суперечок на Західних Балканах. У ЄС зазначили, що "не будуть імпортувати двосторонні диспути".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі