Спір між Грецією і Македонією через назву останньої буде врегульовано до кінця головування Болгарії в Раді ЄС у липні, заявив Європейський комісар з питань розширення Йоханнес Хан, передає російський "Інтерфакс".
Він також сказав, що він "дуже впевнений у цьому". Зараз політик перебуває в Софії на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.
Також комісар вважає очевидною можливість балканських країн вступити в ЄС.
"Всі ці країни в регіоні оточені членами ЄС. Очевидно, що рано чи пізно у них має з'явитися можливість стати членами ЄС, щоб, нарешті, з'єднатися, возз'єднатися з Європою, так як це Європа", - заявив Хан.
Представники Греції та Македонії в середині січня відновили переговори щодо врегулювання розбіжностей через назву македонської держави.
Ця суперечка триває вже майже 30 років. Після оголошення про незалежність від Югославії в 1991 році Македонія викликала обурення греків, оскільки країна використала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.
В Афінах вважають, що прагнення використовувати назву "Македонія" свідчить про те, що Скоп'є має територіальні претензії на однойменний грецький регіон.
Через цей спір Греція заблокувала приєднання Македонії до НАТО та ЄС. Крім того, в ООН країна входить до врегулювання спору під офіційною назвою "колишня югославська Республіка Македонія".
Днями в столиці Греції відбувся багатотисячний мітинг з вимогою перейменувати сусідню країну. Мітингувальники виступили поти будь-яких поступок у цьому питанні. Під час демонстрації на площі Сінтагма вони несли прапори Греції і Грецької православної церкви, а також транспаранти "Македонія – це Греція!" та "Руки геть від Македонії".
Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв раніше заявляв про референдум з приводу зміни назви країни. Таким чином, Македонія намагається вирішити багаторічну суперечку з Грецією і відкрити собі шлях до євроінтеграції.
Нещодавно Македонія ратифікувала підписаний із Болгарією договір "про добросусідство, дружбу та співпрацю", що були ключовими умовами Євросоюзу для прийняття нових членів. Зокрема, сторони погодились відмовитись від територіальних претензій та заново переглянути спільну історію.
Як повідомлялося, Європейська комісія підготувала нову стратегію, відповідно до якої 2025 рік стане крайнім терміном для нової хвилі розширення, однак це стане можливим лише після врегулювання локальних суперечок на Західних Балканах. У ЄС зазначили, що "не будуть імпортувати двосторонні диспути".